Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto: Pexels

Pirmdien, 6.martā, ap pulksten 16.00 Valsts policijā saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Vaiņodes pagastā kādā īpašumā vīrietim tiek nodarīti miesas bojājumi, sitot ar pagali pa galvu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā un sastapa vīrieti, kurš paskaidroja, ka policiju izsaucis joka pēc – neviens viņam nav sitis un viņš tikai vēlējies, lai policisti aizved viņa draudzeni uz viņas dzīvesvietu.

Likumsargi izskaidroja vīrietim, ka viņš ir izsaucis Valsts policijas amatpersonas nepamatoti un pret viņu tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Vīrietis pēc dzirdētā palika agresīvs, lietoja necenzētus vārdus un centās iesist policijas darbiniekam, informē Valsts policija.

Agresīvais vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī. Aizturēšanas laikā vīrietis nepildīja policistu likumīgās prasības, uzvedās agresīvi un pretojās aizturēšanai. Valsts policijā pret vīrieti ir uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi – par amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu un par policijas nepamatotu izsaukšanu.

Lasiet arī: Taigers, Ēšs, Čampakalata – publiskoti unikālākie vārdi jaundzimušajiem pērn

Valsts policija atgādina, ka par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu ir paredzēts sods. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par policijas nepamatotu izsaukšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 līdz 140 eiro. Iespējams, brīdi, kad operatīvie dienesti tiek novirzīti uz šādiem viltus izsaukumiem, viņu palīdzība ir nepieciešama citviet.

Saistītās tēmas: VaiņodeValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube