Foto: Pexels

Ķīnas parlamenta deputāti, cīnoties ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, ierosinājuši ierobežot jauniešu darbadienu un aizliegt viņiem strādāt vairāk par astoņām stundām, raksta Financial Times.

Pēc deputātu domām, tādā veidā jauniešiem būs vairāk laika “iemīlēties un radīt pēcnācējus”. Šie priekšlikumi iesniegti apspriešanai.

Papildus tiek piedāvāts ieviest dzimumaudzināšanas nodarbības bērnudārzos. Deputāti uzstāj, ka nodarbības jāvada, izmantojot vienīgi ķīniešu mācību grāmatas, tādējādi apturot “traucējošo Rietumu iespiešanos”.

2021.gada maijā Ķīnas varas iestādes atļāva precētiem pāriem radīt trīs bērnus, lai uzlabotu demogrāfisko situāciju valstī. Politika “viena ģimene – viens bērns” Ķīnātika ieviesta 1979. gadā. Kopš 2016. gada ķīniešiem ir atļauts dzemdēt divus bērnus.

Lasiet arī: Piedzimuši šogad otrie trīnīši – divi brālīši un māsiņa

Saskaņā ar Ķīnas Valsts statistikas biroja datiem 2022.gadā pirmo reizi 60 gadu laikā valsts iedzīvotāju skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājies par 850 tūkstošiem cilvēku. 2021. gadā valstī piedzima 9,56 miljoni bērnu, bet nomira 10,41 miljons cilvēku.

Saistītās tēmas: dzimstībaĶīnaviena bērna politika

youtube icon
Abonēt youtube