Foto: Pixabay

Tukuma novadā, Smārdes pagastā, pagājušās nedēļas izskaņā, 5.martā, kāds 1977.gadā dzimis vīrietis, atkārtoti pārkāpjot tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, tuvojies bijušās draudzenes atrašanās vietas adresei un ar iepriekš sagatavotu degmaisījumu tīši bojājis adresē esošās automašīnas – “Chevrolet” un “Ford Fiesta”, vienlaikus pilnībā nodedzinot transportlīdzekli, ar ko pats bija ieradies notikuma vietā.

Pēc nodarījuma vīrietis notikuma vietu pameta, dodoties uz tuvumā esošo meža masīvu, un tika sākti nekavējoši personas meklēšanas pasākumi, informē Valsts policija.

Nākamajā dienā vīrietis tika aizturēts un otrdien, 7.martā, viņam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Kā vēsta Valsts policija, 5.martā ap pulksten 13.15 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Tukuma novadu, Smārdes pagastu, kur kādā adresē 1977.gadā dzimis vīrietis, pielietojot iepriekš sagatavotu degmaisījumu, kas iepildīts stikla pudelēs, tīši bojāja adresē esošos transportlīdzekļus. Notikuma vietā tika sasists “Chevrolet” markas automašīnas priekšējais vējstikls un aizdedzināta “Ford Fiesta” markas automašīna, vienlaikus aizdegās un pilnībā nodega arī “Volvo” markas automašīna, ar ko vīrietis pats bija ieradies notikuma vietā. Pēc notikušā viņš devās prom kājām.

Valsts policijas amatpersonas nekavējoties ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka vīrietis devies uz tuvumā esošo meža masīvu. Ņemot vērā tobrīd nelabvēlīgos laikapstākļus un sniegputeni, lai pēc iespējas ātrāk atrastu meklēto personu, tika uzsākti nekavējoši personas meklēšanas pasākumi, piesaistot papildus resursus – Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljonu, Valsts policijas kinologu ar dienesta suni, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta personālu ar dronu, arī Tukuma pašvaldības policijas amatpersonas.

Aktīvi personas meklēšanas pasākumi meža masīvā noritēja līdz bija iespējams izsekot vīrieša pēdām, tomēr līdz ar tumsas iestāšanos, tika pieņemts lēmums personas meklēšanas pasākumus veikt citām, apstākļiem atbilstošām metodēm. Tikmēr, nākamajā dienā, vīrietis pats ieradās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirknī, kur arī tika aizturēts un trešdien, 7.martā, viņam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Lasiet arī: «Karalis ir kails!» – Gada vēsturniece atsakās no balvas, jo kritis pēdējais piliens

Vīrietis jau iepriekš bija pārkāpis tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, tuvojoties bijušajai draudzenei un par šo pārkāpumu arī šī gada sākumā jau sākts viens kriminālprocess, kurā šobrīd notiek izmeklēšana. Un tagad, par 5.martā veikto nodarījumu, sākts vēl viens kriminālprocess, kas kvalificēts attiecīgi pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un pēc 168.1 panta par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saistītās tēmas: SmārdeTukumsValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube