Foto: Pexels

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret divām bijušajām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī pret vēl vienu bijušo valsts amatpersonu par iepriekšminētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu un dienesta viltojumu. 

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka bijušās valsts amatpersonas, darbojoties grupā pēc iepriekšējas vienošanās, nepamatoti uzsāka kriminālprocesu pret uzņēmumu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Šo personu grupa pēc kriminālprocesa uzsākšanas vairākkārt sazinājās ar uzņēmēju un pieprasīja kukuli 100 tūkstošu eiro apmērā, informē VID.

“Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūti nepārprotami pierādījumi, ka tā bija atstrādāta un labi pārdomāta shēma, kā no uzņēmēja pieprasīt kukuli. Ja uzņēmējam tiek pieprasīti nepamatoti maksājumi, izteikti divdomīgi piedāvājumi – tie ir signāli, ka uzņēmējam būtu nekavējoties jāvēršas KNAB. Tā nav tiesiska amatpersonas rīcība, tā ir korupcija!” komentē KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

Lasiet arī: Didrihsone krīt nežēlastībā Instagram ieraksta dēļ, kurā izsmej apaļīgus cilvēkus

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022. gada 2. jūnijā un izmeklēšana notika par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā. KNAB, 20. martā nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

youtube icon
Abonēt youtube