Egils Levits. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

Valsts prezidents Egils Levits 3.aprīlī ir uzaicinājis Latvijas labākos orientieristus un šī sporta veterānus uz orientēšanās sacensību spēli “Rīgas pils zvaigznes” Rīgas pilī.

Pasākums tiek rīkots kā ieskaņa 3.maija orientēšanās sacensībām “Zvaigžņu stafete”, kuru patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

Kopā ar Valsts prezidentu orientēšanās pastaigā Rīgas pils pagalmos un dārzā dosies Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) veidotā “zvaigžņu” izlase, lai ar kartes un kompasa palīdzību izbaudītu sarkanbalto kontrolpunktu atrašanas prieku.

LOF komandas sastāvā būs vairāku paaudžu orientieristi, LOF60 izlase, tādējādi atzīmējot Latvijas Orientēšanās federācijas dibināšanas 60.gadadienu.

LOF60 komandas sastāvā ir 20 dalībnieku, tostarp Edmunds Tardenaks (LOF dibināšanas konferences 1963.gadā dalībnieks, aktīvs federācijas darba organizators, karšu autors un distanču veidotājs), Rodrigo Slaviņš (ilggadējs LOF prezidents, daudzu sacensību uzvarētājs),  orientēšanās leģenda Anna Slaviņa un Lillija Metuma (Barisa) – Latvijas pirmā orientēšanās čempione 1963.gadā, daudzkārtēja Latvijas, PSRS un starptautisku sacensību uzvarētāja un laureāte. Tāpat arī Arno Līcis (tautas sacensību seriāla “Magnēts” iniciators un ilggadējs organizators), Alīda Ābola (pirmā Latvijas pārstāve uz pasaules čempionāta pjedestāla 1989.gadā Zviedrijā, daudzkārtēja Pasaules veterānu čempionātu uzvarētāja), Edgars Bertuks (pirmais Latvijas Pasaules čempions (2012.gadā Šveicē) un citi.

Lasiet arī: Ilona Balode: Mani tracina gan žēlotāji, gan baumotāji

“Zvaigžņu stafete” ir jauns sacensību formāts, kas pirmo reizi notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, 3.maijā, Gaujas Nacionālā parka Braslas mežos. Sacensības plānotas stafetes veidā no plkst.20.00 līdz nakts tumsai piecu cilvēku komandās gaismas un tumsas režīmos. Valsts prezidenta kausa ieguvēju un labāko sumināšana plānota uzreiz pēc pusnakts, 4.maijā, informē organizatori.

youtube icon
Abonēt youtube