Ozols. Publicitātes foto

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam tekstila apjomam vidē un sadzīves atkritumos un mudinātu Latvijas iedzīvotājus šķirot tekstilu, nododot tos šim nolūkam paredzētos konteineros, reperis Ozols atkārtoti pārstrādājis vienu no saviem lielākajiem hitiem – dziesmu “Stils”.

Dziesmas jaunajā versijā hiphopa izpildītājs pievērš uzmanību faktam, ka stils mainās, bet tekstils, kas reiz kalpojis tēla veidošanai, paliek. Lai neradītu piesārņojumu vidē, tas ir jāšķiro un jānodod pārstrādei.

Kā stāsta Ozols, viņš apģērbu, kas vairs neiet pie sirds, lielākoties atdod radiniekiem vai pārdod, lai ļautu tam dzīvot otru dzīvi. Tāpat mākslinieks par vidi domā, veidojot sava veikala “Hoodshop” sortimentu – priekšroka tiek dota labas kvalitātes apģērbam un apaviem, kas kalpo ilgi, aiztaupot valkātājam neskaitāmas iepirkšanās reizes un mazinot vajadzību īsu laiku valkātu apģērbu vai apavus izmest atkritumos.

Leģendārais reperis atklāj – lai gan pats tiek uzskatīts par modes ikonu Latvijā, viņš neseko līdzi sezonālām modes tendenču izmaiņām, bet priekšroku dod apģērbam un apaviem, kas ir valkājami krietni ilgāk un var papildināt garderobi ilgtermiņā.

“Cilvēkiem ir jāstāsta par postu, ko ātrās modes veidotie patēriņa paradumi nodara videi. Tas nav pieņemami, ka mēs nopērkam pāris eiro vērtu T kreklu un pēc pāris uzvilkšanas reizēm to izmetam. Ir jābūt apdomīgākiem, jāsaprot, kādas sekas mūsu iepirkšanās un patēriņa paradumi atstāj uz vidi, un, veidojot savu garderobi, jāizvēlas apģērbs un apavi, kas ir kvalitatīvi un var kalpot ilgi. Ļoti daudz stilīgu lietu var iegādāties, piemēram, lietoto apģērbu preču veikalos un tādējādi dot lietām otro dzīvi. Tāpat būtu jābeidz būt  egoistiem un lietas, kuras nevalkājam, gadiem krāt skapī – tās var un vajag nodot labdarībai vai pārstrādei. Tā soli pa solim varam samazināt arī modes industrijas ietekmi uz vidi,” skaidro Ozols.

Lasiet arī: Pirmajās jaunā pašmāju šova epizodēs dalībnieki atklāj savas mīļākās pozas 

Saistītās tēmas: Ozolsstilstekstils

youtube icon
Abonēt youtube