Foto: Pixabay

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs trešdien,  5. aprīlī  uzņēma savā apgādībā Limbažu – Alojas ceļa posmā atrastu  lācēnu. Par aptuveni trīs mēnešus veco lācēnu rūpējas zoodārza profesionāļi.

Trešdien, 5. aprīlī plkst. 14.00 Rīgas Zoodārzā ieradās Dabas aizsardzības pārvaldes atrastais lācēns. Tas ir zoodārza veterinārārstu uzraudzībā, un rūpīgi tiek sekots lācēna veselības stāvoklim. “Mazulis ir aptuveni trīs mēnešus veca lāču meitenīte. Lācenīte ir satraukusies, taču agresiju neizrāda un tās veselības stāvoklis ir stabils, veterinārajā apskatē nav konstatēti ievainojumi. Vakar labi paēda, arī naktī atstātā pārtika notiesāta – pagaidām tiek barota ar auzu pārslu putru, kurai pievienota jēla ola, nepieciešamie vitamīni un probiotiķi,” norāda Rīgas Zooloģiskā dārza veterinārārste Māra Krasovska.

Tatjana Ivasenko, zooloģe un Zīdītāju nodaļas vadītāja, norāda, ka mazule ir attīstīta un stipra – gan lācenītes svars, gan izskats, gan uzvedība atbilst trīs mēnešu vecumam.

“Lācenīte neizskatās vāja vai novārgusi, tādēļ var secināt, ka mazule ilgi bez mammas atstāta nebija. Tās uzvedība atbilst savvaļas dzīvniekam – nogādājot zoodārzā tā bija sabijusies un meklēja vietu, kur paslēpties.”

“No aktivitātes sociālajos tīklos redzams, ka par lāču tēmu sabiedrībā ir ļoti daudz atšķirīgu viedokļu. Bailes, neziņa un neizpratne mijas ar pārgalvību un kļūdainiem spriedumiem. Kāds mazajā lācēnā saskata savu bērnības mīļmantiņu, savukārt cits – apdraudējumu bišu dravai. Aicinām neļauties negāciju vairošanai! Pašlaik kompetentās iestādes – Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un LVMI “Silava” – savstarpēji sadarbojoties, meklē labāko risinājumu. Paldies tiem, kas ziņoja par lācēnu, iesūtot video un tādējādi palīdzot speciālistiem attālināti izvērtēt situāciju un palīdzības nepieciešamību. Aicinām arī citus līdzīgās situācijās tūlītēji ziņot atbildīgajām iestādēm, nevis dalīties ar “atradumu” sociālajos tīklos,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

Lasiet arī: «Pingvīniņ, Tev jāatrodas!» – šonedēļ apritēs četri mēneši kopš Kristera Dzintara pazušanas

Dabas aizsardzības pārvalde iesaka, kā rīkoties, ja esi pamanījis savvaļā lāci: netuvojies lācim, nemēģini to panākt vai aiztikt dzīvnieku vai tā mazuļus; iespējami ātri, bet neskrienot, dodies prom no tikšanās vietas; ja lācis tavu klātbūtni nav pamanījis un dodas citā virzienā, uzvedies klusu, kamēr lācis aiziet, lai nepievērstu sev lāča uzmanību. Ja lācis tevi ir pamanījis un izrāda interesi, atkāpies, negriežot lācim muguru un trokšņojot.

Saistītās tēmas: LācisRīgas zoodārzs

youtube icon
Abonēt youtube