Krišjānis Kariņš. Foto: Valsts kanceleja/Flickr

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē ceturtdien, 20. aprīlī tika lemts pieprasīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa demisiju, ja valdība akceptēs grozījumus atsevišķos Ministru kabineta noteikumos.

Demisijas pieprasīšanas galvenais iemesls ir streika vienošanās izpildes novilcināšana, kā arī labas pārvaldības principu ilgstoša ignorēšana, informē LIZDA.

“Sekundārais demisijas pieprasījuma iemesls ir Ministru prezidenta arogantā attieksme pret nozares pārstāvju aicinājumu apmeklēt 24. aprīlī plānoto izglītības un veselības nozares darbinieku gājienu. Atbilde, kuru tika lūgts sniegt līdz 19. aprīlim, joprojām nav saņemta.

Pārstāvot izglītības un zinātnes nozares darbinieku viedokli, LIZDA pauž visdziļāko nožēlu par bezatbildīgo un aroganto politiku, ko patreiz realizē valdošā koalīcija un uzskata, ka neieklausīšanās sabiedrības uzskatos ir politiķu necienīga un neauglīga stratēģija,” norāda pedagogi.

Pamatojot arodbiedrības kategoriskos iebildumus pret grozījumu veikšanu, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga akcentē: “Grozījumi ir izstrādāti sasteigti, tajos nav iekļauti skaidri, nepārprotami formulējumi. Tik īsā laikā saņemot tik apjomīgus materiālus, mēs nevaram gūt pārliecību, ka darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļautas pilnīgi visas pedagogu grupas. Savukārt slodžu sabalansēšanas grafiku plānots attiecināt tikai uz vienu pedagogu grupu. MK noteikumu grozījumi tika iesniegti Tiesību aktu portālā 19.04.2023.plkst.23:11. Bet atzinumu sniegšanas termiņš bija noteikts 24.04.2023., savukārt MK sēde par šiem grozījumiem ir plānota 21.04 2023. Tādējādi ir pārkāpts MK kārības rullis, jo atzinumu sniegšanas termiņš ir desmit dienas, steidzamības gadījumā trīs dienas. Valdībai bija četri mēneši laika, lai visu veiktu kvalitatīvi un saprātīgā termiņā, savukārt tas, kas notiek tagad, klaji pārkāpj labas pārvaldības principus.”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētajā streikā patlaban dalību pieteikuši aptuveni 4 200 darbinieku no 164 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm. Ņemot vērā, ka streika dalībnieku skaits dažādās iestādēs atšķiras, skolās un bērnudārzos no 24.aprīļa mācību process tiks nodrošināts atbilstoši iespējām un par to mācību iestāde informēs gan bērnus, gan vecākus, informē Rīgas dome. Arī citviet Latvijā daudzu skolu un bērnudārzu pedagogi plāno streikot.

Pedagogu streikā Rīgā piedalīsies un būs slēgtas 38 izglītības iestādes (28 bērnudārzi un 10 skolas), divas no tām streikā piedalīsies vienu dienu – 24.aprīlī. Savukārt 62 pirmsskolas izglītības iestādes un 64 skolas streika laikā strādās daļēji. Pedagogu streikā nepiedalīsies 75 bērnudārzi un 21 skola.

Lasiet arī: Savākta piektdaļa vajadzīgo parakstu iniciatīvai par Latvijas himnas maiņu

Streikā plāno piedalīties 1 267 pirmsskolas pedagogi un 2 412 skolu pedagogi, 395 pedagoga palīgi un 121 tehniskais darbinieks.

Saistītās tēmas: Krišjānis KariņšLIZDAPedagogu streiks

youtube icon
Abonēt youtube