Foto izgūts no pushkinalicejs.lv

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un “Latvijas Reģionu apvienības” Rīgas domes frakcija iesniegusi priekšlikumu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejai  lemt par vispārējās izglītības iestādes “Puškina licejs” nosaukuma maiņu uz “Sarkandaugavas licejs”.

“Šī brīža karš Ukrainā ļoti skaidri iezīmē tolerances robežas, un Puškina vārds izglītības iestādes nosaukumā nav pieļaujams. To ir nekavējoties jāmaina, lai neveidotos nepareizs signāls gan iedzīvotājiem, gan arī visai pārējai pasaulei. Diskusijai šeit nav vietas, jo tas tāpat kā piemineklis iezīmē impērijas teritoriju. Tam ir jāpieliek punkts, un tam nav sakara, kā mēs vērtējam Puškina literāros darbus. To katrs individuāli var izlemt, bet nacionālā līmenī mums ir jābūt vienotai pozīcijai un darbībām,” komentē NA/LRA Rīgas domes frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.

“Kopš kara sākuma Ukrainā ir pagājis vairāk nekā gads, un mēs kā pašvaldība nevaram vairāk ne diskutēt, ne arī izvērtēt, kas ir labi un kas nē. Puškins bija talantīgs dzejnieks, bet viņš ir krievu pasaules simbols un tam vairs nav vietas mūsu izglītības sistēmā – ne izglītības saturā, ne arī iestāžu nosaukumos. Neraugoties uz Puškina dzejnieka talantu, tā personība un imperiālistiskie uzskati pretrunīgi vērtēti, un viennozīmīgi nelabvēlīgi gan Latvijai kā valstij, gan tās etniskajiem pilsoņiem. Ceru, ka mūsu priekšlikumu atbalstīs pārējie deputāti, tādā veidā paužot cieņu gan mūsu iedzīvotājiem, gan ukraiņiem, kas šobrīd ļoti smagi cieš krievu radītā imperiālisma dēļ, ko uzturēja dzīvu arī talantīgie krievu kultūras cilvēki,” uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāts Dainis Locis.

Lasiet arī: VIDEO | Prāta Vētra izdod bērnības gaitām Jelgavā veltītu singlu un minialbumu

NA/LRA Rīgas domes frakcija rosina izglītības iestādi pārdēvēt par Sarkandaugavas liceju tā atrašanās vietas dēļ – proti, licejs atrodas Sarkandaugavas ielā 22, Rīgā. Vēsturiski tas īstenojis mazākumtautību programmu, kas arī, ņemot vērā īstenotās reformas izglītības iestādēs, skolas nolikumā tiks mainīts uz formulējumu “pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu”, informē Rīgas domē.

Saistītās tēmas: Puškina licejsRīgas Dome

youtube icon
Abonēt youtube