Ilmārs Rimšēvičs. Foto: Latvijas Banka/Flickr

Tiesai nosūtīta krimināllieta par vakcinācijas sertifikāta pirkšanu un viltota sertifikāta lietošanu, ziņo prokuratūra. “Latvijas Televīzijas” (LTV) rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētais šajā lietā ir bijušais Latvijas Bankasvadītājs Ilmārs Rimšēvičs.

“De facto” iepriekš vēstīja, ka pagājušā gada nogalē lieta no Valsts policijas nonāca prokuratūrā, kur raidījumam “De facto” oficiāli apstiprināja: lieta ir par prettiesisku labumu došanu personai, lai tā izdarītu kādu nelikumīgu darbību, un par, iespējams, viltota dokumenta izmantošanu. Neilgi pēc tam lietā celta un Rimšēvičam izsniegta apsūdzība, ziņo lsm.

Tomēr Rimšēvičs to aizvien noliedza arī šonedēļ. Uz lūgumu komentēt “De facto” informāciju, ka viņam ir izsniegta apsūdzība par viltota vakcinācijas sertifikāta izmantošanu, bijusī amatpersona atbildēja: “Nav man izsniegta, nezinu neko tādu!”

Jau vēstīts, ka Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par prettiesiska labuma nodošanu ar starpnieku valsts institūcijas pilnvarotajai personai, kura nav valsts amatpersona, lai tā, izmantojot savas pilnvaras, E-veselības sistēmā ievadītu apzināti nepatiesus datus par it kā notikušu vakcināciju pret Covid-19, un apsūdzētais saņemtu sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu.

Apsūdzība uzrādīta arī par šī viltotā vakcinācijas sertifikāta vairākkārtīgu izmantošanu Covid-19 infekcijas laikā, informē Latvijas Republikas prokuratūra.

Apsūdzētā persona ar starpnieku nodeva 400 eiro kādai citai personai, kuras pilnvarās bija veikt valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19 un vakcinācijas fakta dokumentēšanu, lai tā neveiktu apsūdzētajam vakcināciju pret Covid-19, bet veiktu darbības, kuru rezultātā E-veselības sistēmā varētu iegūt digitālo Covid-19 sertifikātu par veiktu vakcināciju.

Rezultātā E-veselības sistēmā tika ievadīta nepatiesa informācija par to, ka apsūdzētā persona it kā ir vakcinēta pret Covid-19, tādējādi viņai padarot pieejamu sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu par vakcināciju pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto saslimšanu.

Turklāt apsūdzētā persona, apzinoties, ka vakcinācijas sertifikāts ir viltots, izmantoja to un brīvi pārvietojās Covid-19 infekcijas laikā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

Lasiet arī: Jurģis Liepnieks paziņo par šķiršanos no sievas

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

youtube icon
Abonēt youtube