Foto: Ilmārs Znotiņš, Dziesmu svētku birojs/Flickr

Kad 2011. gadā kļuva skaidrs, ka Latvijas valsts nevarēs atgūt visus līdzekļus, kas tika ieguldīti, lai glābtu “Parex banku, parādījās spekulācijas, ka toreizējam premjeram Ivaram Godmanim no darījuma esot atiēcis pamatīgs kumoss.

Tāds, ka pat Saeimas deputāti visā nopietnībā apsprieda runas par it kā latviešu viesstrādnieku pieredzēto kādā lepnā jaunbūvē ārvalstīs, kad, atlidojis ar helikopteru, savu topošo villu apraudzīt bija ieradies tās saimnieks, kas izrādījies esam pats Ivars Godmanis, raksta žurnāls “Kas Jauns”.

“Par to pili man stāstīja limbažniece, kuras dēls strādā tajā celtniecības brigādē, kura ceļ Spānijas piekrastē Godmanim villu”, “Šis neradījums pirmais iedūra šķipeli, lai aizsāktu Latvijas kapa rakšanu, un nu kopā ar saviem tautas brāļiem karginu un krasovicki to pabeidza. Vai kāds brīnums, ka ceļ īslandē villu?” – šādi un līdzīgi Latvijas interneta lietotāju komentāri savulaik pārpludinājuši internetu.  Leģendai par Godmaņa villu bija plaša ģeogrāfija – Spānijā, Norvēģijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Austrijā, Islandē, Īrijā, Lielbritānijā, Itālijā, Grieķijā.

Šo stāstu sākotnēji nopietni uztvēra arī toreizējais Saeimas opozīcijas deputāts, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs Ainārs Latkovskis, kas pat nolēma ķerties pie izmeklēšanas, mēģinot noskaidrot, vai šai informācijai ir reāls segums, taču šo domu atmetis. “Cilvēki stāsta ar pārliecību, ka viņa čomam to teica cits čoms. Kad divas vai trīs reizes esmu lūdzis, lai paprasa savam čomam tā čoma telefona numuru, nekad nav iedots. Jebkurš politiķis kļūs smieklīgs, ja uz tāda pamata rosinās izmeklēšanu,” toreiz žurnālam “Kas Jauns izteicās Latkovskis.

Savukārt cits to gadu deputāts, nu jau nelaiķis Dzintars Jaundžeikars, kas tobrīd darbojās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un Nacionālās drošības komisijā, toreiz smēja: “Arī veikals “Rimi Norvēģijā un guļbūve Īrijā Godmanim esot. Man arī tuvi paziņas laukos par to stāstīja, ka viņa tuvs draugs cēlis māju Īrijā, nebijis izmaksātas algas, atbrauks šefs un samaksās. Šefs, protams, bijis ekspremjers. Teicu paziņām, ja jums ir informācija, esmu iekšlietu komisijās, lūdzu, iedodiet to cilvēku, kurš zina. Tikai, kad atrasts draugs, izrādījies, ka arī viņam to vēstījis kāds cits, un tā arī atrast galu šai ķēdītei nav izdevies.”

Pāris gadu vēlāk Ivars Godmanis intervijā žurnālistam Ansim Pūpolam atklāja, ka viņam pašam par šīm baumām pat stāstījuši tuvinieki, turklāt ļoti pārliecinoši. “Toreiz par to sapsihojos. Teicu, ja jau tā ir mana māja, tad ejiet tai izsitiet logus, demolējiet to!” bilda Godmanis.

Villa Spānijā nav vienīgais, kas ticis “piešūts” Ivaram Godmanim. Savulaik Godmanis vinnēja tiesā par apgalvojumu, ka viņam kontos ārvalstu bankās noguldītas lielas summas, bet, kad ar viņa valdības svētību Latvijā tika likvidētas cukurfabrikas, parādījās runas, ka Godmanis to darījis tāpēc, ka pats esot cukurfabriku īpašnieks. Tās viņam piederot te Dānijā, te Spānijā, Norvēģijā, Zviedrijā vai Lielbritānijā, vēsta izdevums.

“Tas mani nokaitināja kapitāli! Es vēl tagad neredzu jēgu tādām runām. Tas viss ir nepatīkami un tracina, bet – ko tur var darīt. Pārmaiņu laikos emocijas pret valdības vadītājiem nav tās labākās. Tas ir sitiens zem jostasvietas, bet politiķiem ar tādiem gājieniem ir jārēķinās,” piebilda Godmanis, publiski atklājot, ka viņa īpašums ir privātmāja Mārupē.

Lasiet ari: Noskaidrotas avārijām bagātākās dienas un datumi Latvijas ceļu satiksmē pērn  

Godmaņu pāra dzīvesvieta Mārupē ir pavisam vienkārša divstāvu ēka ar blakus piebūvētu nelielu garāžu, un šis īpašums salīdzinājumā ar dažām citām tuvākajā apkaimē esošajām privātmājām ir kā Pelnrušķītes būdiņa uz šo piļu fona, ziņo žurnāls.

Saistītās tēmas: Ivars Godmanis

youtube icon
Abonēt youtube