Foto: Pexels

Laboratoriskie izmeklējumi apstiprina, ka, līdzīgi kā Daugavpilī, Esplanādes dīķa teritorijā, arī Krāslavā, uz salas Daugavā atrastie ķīri, miruši augsti patogēnās putnu gripas H5N1 dēļ.

Kā liecina Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošā informācija, kopumā pašvaldības un atbildīgie dienesti Daugavpilī un Krāslavā savākuši ap 1 300 mirušu putnu.

Reģionos, kur konstatēta augsti patogēnā putnu gripa, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veic pastiprinātas mājputnu turētāju pārbaudes.

PVD aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

PVD katru dienu saņem ziņojumus no iedzīvotājiem par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, daudzviet ir paņemti arī paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem, taču pagaidām nevienā citā gadījumā putnu gripa nav konstatēta.

Par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Lasiet arī: «Kopā gāzīsim Kariņa varu!» – Šlesers aicina uz vislatvijas protesta akciju; internetā noreaģē

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa rezervuāri un izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem, to izdalījumiem un fekālijām. Tāpat putnus var inficēt ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nonācis vīruss.

Saistītās tēmas: DaugavpilsKrāslavaPutnu Gripa

youtube icon
Abonēt youtube