Andrejs Ņečajevs. Foto: Ekrānšāviņš

“Esam d*rsā!” – šādi finanšu forumā Jekaterinburgā krīzes situāciju Krievijas Federācijā pēc sankciju ieviešanas komentējis bijušais Krievijas ekonomikas ministrs, ekonomikas doktors Andrejs Ņečajevs.

“Ne tik daudz slikti ir tas, ka mēs esam d*rsā, cik tas, ka mēs nolēmām tajā iekārtoties,” sacīja Ņečajevs, runājot par varas iestāžu neizdarību krīzes novēršanā. Publika uz to reaģēja ar smiekliem un šķidriem aplausiem, vēsta The Insider.

Ņečajevs turpināja, ka “McDonald’u”, kas atstājis Krieviju, varētu aizstāt ar pankūkām, bet augsto tehnoloģiju produktus nevar. Pēc viņa teiktā, krievus gaida finanšu krīze.

“Rezervju deficīta finansēšanai pietiks uz gadu, bet pēc tam būs jāķeras pie kredītiem. Valsts saskaras arī ar masveida emigrāciju, kapitāla aizplūšanu uz ārzemēm un naftas un gāzes ieņēmumu kritumu,” uzsvēra ekonomists.

Andrejs Ņečajevs Krievijas ekonomikas ministra amatu ieņēma no 1992. gada februāra līdz 1993. gada martam.

Krievijas ekonomika vairs nespēj ierobežot sankciju ietekmi. Jaunajā KSE institūta pētījumā analītiķi norāda, ka kara ar Ukrainu rezultātā Krievijas Federācijas rezerves faktiski izsīkušas, ziņo Unian.

Nākotnē Krievijas eksports var samazināties vēl par 70 miljardiem dolāru, kas novedīs pie budžeta deficīta pieauguma līdz 8-9% no IKP.

Lasiet arī: Komponista Kalniņa bijusī sieva: Imants bija no alkohola atkarīgs

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam savas kara mašīnas un ekonomikas atbalstam atlikusi nauda līdz vasarai, uzskata politikas konsultants Boriss Tīzenhauzens. Viņaprāt, Rietumi ir diezgan spējīgi ar jaunām sankcijām piespiest diktatoru izbeigt karu Ukrainā.

Saistītās tēmas: Andrejs Ņečajevsfinanšu krīzekrievija

youtube icon
Abonēt youtube