Einars Repše. Foto: Reinis Inkēns, Saeima/Flickr

Ekspremjers Einars Repše dabūjis diriģenta lomu jaunajā latviešu seriālā “Kolektīvs”, tādējādi piepildot senu sapni būt par aktieri.  Jaunais seriāls ir par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem un katru sēriju veido cits režisors, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Tā ceturtā sērija vēsta par amatieru kori, kas nolīgst profesionālu dziedātāju, lai labāk skanētu skatē. Einaram Repšem uzticēta diriģenta loma – viņa varonis dara visu, lai koris tiktu uz Dziesmu svētkiem.

“Es jau agrāk režisoram biju ieminējies, ka viens no maniem nepiepildītajiem dzīves sapņiem ir aktiera darbs,” izdevumam atklāj ekspremjers.

Savukārt režisors Papa Chi atminas, ka pirms aptuveni divdesmit gadiem, kad filmējis kaut ko saistībā ar politiku, Repše esot pienācis klāt un teicis: “Jaunais cilvēk, ja kādreiz filmēsiet mākslas filmu, tad ziniet – man ir sapnis tajā nofilmēties!” Režisors šogad atcerējies Repšes teikto un “viss labi safilmējies kopā”, raksta žurnāls.

Repše izlasījis scenāriju un piekritis, ka diriģenta loma viņam der. “Viņš visām lietām pievēršas ļoti nopietni, tāpēc pirms tam tikāmies restorānā Ikšķilē, ilgi runājām. Einars visā ļoti iedziļinājās. Katru dienu interesējās, kā sokas ar scenāriju. Viņš šai lomai gatavojās labāk nekā jebkurš cits aktieris manā pieredzē,” žurnālam ekspremjeru slavē režisors.

Šavukārt Repše atklāj, ka viņam arī agrāk bijuši piedāvājumi filmēties, taču nav varējis tos pieņemt, jo bijis amatpersona. “Man ir drīzāk epizodiska loma, bet es to uztvēru nopietni, centos nospēlēt pēc iespējas labāk,” norāda Repše, atzīstot, ka ir atvērts jaunām lomām, jo šis izaicinājums viņam ļoti patīk.

Seriāla – antoloģijas “Kolektīvs” režisori atšķirīgā manierē izstāsta savu stāstu par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Aika Karapetjana sērijas “Degsme” mistiskais sižets risinās deju kolektīvā, Papa Chi romantiskā komēdija “Maukurs un zivs” apspēlē koristiem zināmus aizkulišu stāstus, Edgars Kaupers sērijā “Gaismas pils” izstāsta versiju par Atmodas sākuma 1985.gada Dziesmu svētku fināla minūtēm, bet Oskara Rupenheita režisētā “Frolovas metode” apspēlē kordiriģentu satraukumu pavasara skatēs, vērīgākie kino mīļi tajā atradīs arī atsauci uz Latvijas kino klasiku, informē seriāla veidotāji.

Visu sēriju darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumu pamatā ir patiesi stāsti, ko iesūtījuši kori un deju kolektīvi. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver, ka tas nebūs stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir tikai šo notikumu fons.

Seriāls producēts studijā “fon Films”, producenti Māris Lagzdiņš un Zane Ozoliņa.

Lasiet arī: Fočējies droši! Sešās vietās Latvijā pie ziedošiem laukiem uzstādīti  lielizmēra koka fotorāmji

Pirmās četras LMT oriģinālseriāla “Kolektīvs” sērijas no 1.jūnija būs skatāmas bez maksas lietotnē “LMT Viedtelevīzija” un viedtelevizija.lv, bet jau no 30.maija kinoteātros “Forum Cinemas”, “Apollo kino”, “Splendid Palace”, “Kino Bize”, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” un citviet Latvijā.

Saistītās tēmas: aktierisEinars RepšeKolektīvsPapa Chi

youtube icon
Abonēt youtube