Publicitātes foto

Par Latvijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem glābējiem un brīvprātīgajiem Slovjanskā, kas sagrautajās ēkās palīdz atrast un izglābt iesprostotos ukraiņus, nosūtīti Latvijā ražoti divi gaismas torņi ar ģeneratoru, specializētie darba apavi un prožektori, lukturi.

Slovjanskas apgabals regulāri piedzīvo raķešu uzbrukumus civilai infrastruktūrai. Visbiežāk apšaudītas tiek daudzstāvu un dzīvojamās mājas. Krievijas armija īpaši nežēlīgi uzbrukumus īsteno nakts stundās, kad Ukrainas cilvēki savos mājokļos guļ, tādā veidā burtiski graujot ukraiņu dzīves.

Atsaucoties uz Latvijas Goda konsula Slovjanskā Oleksandra Pavenko lūgumu pēc palīdzības glābējiem, kuri pirmie steidz palīgā triecienos cietušajām ēkām, lai meklētu un izglābtu Ukrainas cilvēkus, tiek organizēta humānās palīdzības krava. Tajā ievietoti Latvijā ražoti, īpaši jaudīgi un specializēti divi gaismas torņi, kas spēj izgaismot plašu teritoriju meklēšanas un glābšanas darbos. Tāpat glābējiem tiek nosūtīti specializēti darba apavi 77 glābējiem, kas spēj pasargāt kājas no sagrauto ēku armatūras un gruvušiem, bet rokas prožektori un lukturi glābējiem dod iespēju gruvušos atrast un izglābt savus tautiešus. Kravu papildina vairāki ģeneratori un apgaismes ķermeņi, informē ziedot.lv.

Jaudīgie un specializētie gaismas torņi ir Latvijā ražoti, uzņēmumā “Rīgas Dīzelis”. Viens no gaismas stabiem ir aprīkots ar jaudīgu ģeneratoru, kas paredz plašāku pielietojumu dažādos apstākļos.

Kopējā humānās palīdzības kravas vērtība ir 72 tūkstoši eiro, kas iegādāta no Latvijas sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem portālā Ziedot.lv.

Lasiet arī: Grevcova sadraudzējusies ar skandalozo bijušo diplomātu Brēmani

Palīdzība Ukrainai ir aktuāla vēl joprojām. Portālā Ziedot.lv ir 24 aktuālas labdarības programmas, gan ūdensapgādes atjaunošanas projekts, gan siltu maltīšu iegāde Ukrainas karavīriem, gan dronu iegādes projekts. Ziedot.lv šobrīd saņem lielu pieprasījumu apjomu pēc droniem. Civilie droni tiek izmantoti gan izlūkošanai, gan nelielu sprāgstošu “dāvaniņu” nosūtīšanai ienaidniekam. Viena drona izmaksas, atkarībā no veiktspējas, ir no 800 – 5 000 eiro.

Saistītās tēmas: atbalsts Ukrainaikarš UkraināZiedot.lv

youtube icon
Abonēt youtube