Foto: Nataļja Vaseva (lasītājas iesūtīts foto)

Šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā Latvijā turpināsies sausums. Lai arī debesis palaikam aizklās kāds mākonis, nokrišņus tie nenesīs un laiks būs lielākoties saulains.

Pa dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā sasniegs +18…+22 grādus, bet pēc sajūtām šķitīs, ka ir vēsāks, jo pūtīs brāzmains vējš.  Arī naktis būs aukstas –  gan naktī uz piektdienu, gan sestdien un svētdienu zāles virskārtā daudzviet gaidāma salna, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Piektdiena, 26. maijs, būs saulaina un sausa, tikai palaikam debesis aizklās kāds mākonis. Dienas laikā rietumu, ziemeļrietumu vējš pūtīs mēreni līdz mēreni stipri, pēcpusdienā centrālajos rajonos tas pieņemsies spēkā un brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Diennakts tumšajās stundās minimālā gaisa temperatūra būs +3…+7 grādu robežās, austrumu rajonos siltāks, tur +8…+13 grādi, vietām Kurzemē zāles virskārtā salna 0…-1 grāds. Dienā gaiss iesils līdz +18…+23 grādiem, bet piekrastē +15…+18 grādiem.

Brīvdienās mākoņu debesīs būs maz, arī nokrišņi nav gaidāmi, tomēr jārēķinās, ka laiks būs vējains. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +2…+7 grādi, sestdien vietām līča piekrastē temperatūra nebūs zemāka par +8…+11 grādiem.

Gan sestdien, gan svētdien daudzviet zāles virskārtā gaidāma salna 0…-2 grādi. Sestdien dienā gaiss iesils līdz +14…+19 grādiem, bet svētdien jau atkal kļūs nedaudz siltāks, termometra stabiņam pakāpjoties līdz +17…+22 grādiem, vienīgi Kurzemē nebūs siltāks par +14…+17 grādiem.

Pēc šī brīža prognozēm, nākamās nedēļas pirmajā pusē laiks būs mēreni silts, dienu laikā gaisa temperatūra būs +16…+21 grāda robežās, vēsākam laikam saglabājoties piekrastē. Naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz +5…+11 grādu atzīmei, nav izslēgts, ka arī jaunnedēļ naktīs sagaidīsim salnu. Jaunnedēļ kopumā laika apstākļi būs mierīgi, pūtīs lēns vējš, laiks būs itin saulains, arī sauss.

Lasiet arī: Ukrainas karā smagi cietušajam latvietim saziedo teju divreiz vairāk par lūgto summu

Laikam saglabājoties lielākoties sausam, valsts lielākajā daļā joprojām ir augsta ugunsbīstamība!

youtube icon
Abonēt youtube