Foto: Pexels

Vietnē ManaBalss vāc parakstus, lai darba dienas netiktu pārceltas uz sestdienu. Līdz šim iniciatīvu parakstījis 141 cilvēks, taču, lai to iesniegtu izskatīšanai Saeimā, nepieciešami vēl vismaz 9 859 paraksti.

“Ar šo iniciatīvu vēlos mainīt pašreizējo regulējumu, kas atsevišķos gadījumos nosaka sestdienu par darba dienu. Proti, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. No valsts budžeta finansējamo institūciju darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, Ministru kabinets rīkojumu par darba dienas pārcelšanu izdod par nākamo gadu ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam,” norāda iniciatīvas autors Oskars Lazda.

“Es aicinu atcelt šo regulējumu – Darba likuma 133. panta ceturto daļu. Ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, nav jāpārceļ šī darba diena uz sestdienu. Darbinieks iet strādāt šo darba dienu, un nav nepieciešamas četras brīvas dienas pēc kārtas. Piemēram, ja Latvijas valsts svētki ir ceturtdien, tad tā ir brīvdiena, bet piektdien darbinieks strādā, kā jau parastā darba dienā klājas, un sestdiena, svētdiena ir brīva,” skaidro iniciatīvas iesniedzējs.

“Sabiedrība no tā iegūst gan kvalitatīvāku darba, gan atpūtas laiku. Sešas darba dienas pēc kārtas, kā tas mēdz būt pašlaik, nav pareizi un lietderīgi. Jau pašlaik ir darba devēji, kas nepārceļ šo darba dienu, jo zina, ka darbinieks būs atbildīgāks, un pilnvērtīgāka būs arī darba izpilde, strādājot piecas, nevis sešas darba dienas darba dienas pēc kārtas. Arī pirmsskolas bērni un skolēni varēs pilnvērtīgi atpūsties, jo nebūs sestdien jāapmeklē pirmsskola vai skola,” teikts pieteikumā.

Lasiet arī: Eduarda Smiļģa Teātra muzejā rādīs izrādi kailiem skatītājiem

Kā zināms, šobrīd, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros.

Saistītās tēmas: ManaBalsspārcelta darba diena

youtube icon
Abonēt youtube