Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

Šīs nedēļas nogalē sāks ierīkot būvlaukumu Uzvaras parka atjaunošanai Rīgā, Pārdaugavā. Līgumu par būvdarbu veikšanu pašvaldība plāno noslēgt šajā nedēļā, informē Rīgas dome.

Kopējais projekta “Uzvaras parka atjaunošana un teritorijas labiekārtošana” pirmās kārtas finansējums ir 7 695 900 eiro. Trešdien, 14. jūnijā, Rīgas dome apstiprināja minētā finansējuma piešķiršanu projektam, paredzot, ka seši miljoni eiro tiks ņemti kā aizņēmums Valsts kasē.

“Uzvaras parks iegūs jaunu veidolu un uz nākotni vērstu saturu. Man liels prieks, ka šajā domes sasaukumā esam panākuši, ka parks, kurā vēl tikko slējās padomju okupāciju slavinošais monuments, turpmāk būs sporta, atpūtas un kultūras aktivitāšu vieta rīdzinieku ģimenēm un visiem pilsētas viesiem! Vieta, kuru visi rīdzinieki vēlas 365 dienas gadā!” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Uzvaras parka labiekārtošanas koncepcija paredz darbus veikt divos posmos. Pirmajā posmā veidos parka ainavisko daļu deviņu hektāru platībā. Plānots ierīkot aptuveni 0,5 hektāru lielu ūdenstilpi ar labiekārtotu krastu un izbūvētiem tiltiņiem. Izbūvēs slēpošanas/skrituļošanas celiņu viena kilometra garumā, kas nekrustosies ar gājēju celiņiem, jo krustojuma vietās izveidos tiltus un tuneļus. Projekta ietvaros paredzēts iebūvēt batutus, šūpoles un smilšu kasti bērniem, bet pieaugušajiem un jauniešiem – galda tenisa galdus, dambretes galdus.

Projekta ietvaros ierīkos arī ainavisko skeitborda trasi un uzstādīs ielu vingrošanas elementus. Teritoriju labiekārtos, uzstādot jaunus soliņus, velo statīvus, atkritumu tvertnes, kā arī nomainot apgaismojumu. Tiks veidoti arī apstādījumi ar 1500 jaunu koku iestādīšanu.

Lasiet arī: FOTO & VIDEO | Pārstādīts Rīgas autoostas sarkanais ozols

Paredzēts, ka parka ainaviskās daļas labiekārtošana tiks pabeigta šī gada laikā.

Būvdarbu veiks PS “AIDACO GROUP”.

Saistītās tēmas: Uzvaras parksUzvaras piemineklis

youtube icon
Abonēt youtube