Foto: Pexels

Valsts policijā ceturtdien, 15.jūnijā, ap pulksten 20.50 tika saņemta informācija, ka Ventspilī, Ziemeļu ielā deg mežs un sausā zāle. Likumsargi ieradās notikuma vietā un sastapa kādas apsardzes firmas darbiniekus, kuri bija aizturējuši jaunieti, kurš atradās ugunsgrēka izcelsmes vietā, ko pierāda arī videonovērošanas kamerās fiksētais.

Veicot alkohola pārbaudi jaunieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies vairāk kā divu promiļu reibumā. Valsts policijas amatpersonas jaunieti aizturēja un nogādāja policijas iecirknī paskaidrojuma sniegšanai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas pret jaunieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par kūlas dedzināšanu. Saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

Šis meža ugunsgrēks varēja nodarīt lielus postījumus Ventspils pilsētai – meža vienā pusē atrodas naftas bāze, savukārt otrā pusē atrodas ķīmisko vielu pārstrādes uzņēmums. Pēc darba notikuma vietā vairāku stundu garumā, ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota.

Ilgstošā sausuma dēļ šobrīd katra mazākā dzirkstelīte var izraisīt postošus un plašus meža ugunsgrēkus, tādēļ Valsts meža dienests un “Latvijas valsts meži” aicina pilnībā izvairīties no uguns izmantošanas mežā.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina – Latvija piedzīvo ilgstošu periodu, kurā nav nolijusi neviena lietus lāsīte. Ne tikai meži, bet arī pļavas, mauriņi, koki, ēku konstrukcijas – viss mums apkārt ir kļuvis ļoti, ļoti sauss un var aizdegties pat no vismazākās dzirksteles!

Nomesta cigarete, dzirkstele no grila, ugunskura, automašīnas vai motocikla izpūtēja var izraisīt plašu ugunsgrēku un situācija tikai pasliktinās. Turklāt sausums veicina to, ka liesmas ļoti ātri izplatās un degšanas platības palielinās!

Lasiet arī: VIDEO | «Apguldīt vieglāk nekā apbedīt» – ar īpašu kampaņu mudinās nebraukt reibumā

VUGD aicina cilvēkus būt ļoti, ļoti uzmanīgiem: pārliecinieties, ka cigarete ir rūpīgi nodzēsta un izsmēķi izmetiet atkritumu konteinerā, bet grilu un ugunskuru kuriniet tālāk no ēkām, krūmiem, kokiem, sausas zāles un pēc tam to nodzēsiet, uzlejot ūdeni vai uzberot smiltis/zemi. Arī karstas ogles var vēlreiz aizdegties! Nebrauciet ar transportlīdzekļiem ārpus ceļiem pa pļavām vai mežu. Uzņēmumu un iestāžu īpašniekus aicina sakopt savas teritorijas un parūpēties, lai tajās tuvu ēkām netiek uzglabāti dažādi degtspējīgi priekšmeti un teritorijā neglabājas liels apjoms atkritumu!

Saistītās tēmas: Kūlameža ugunsgrēkiSausumsVentspilsVUGD

youtube icon
Abonēt youtube