Foto: Pexels

Vietnē ManaBalss jau kopš 2014. gada novembra tiek vākti paraksti iniciatīvai par kāršu spēles “Zole” iekļaušanu vispārējās izglītības mācību programmā. Līdz šim to parakstījuši 104 Latvijas iedzīvotāji – lai to iesniegtu izskatīšanai Saeimā, nepieciešami vēl vismaz 9 8986 paraksti.

“Zole ir inteliģenta kāršu spēle, kas attīsta ne tikai loģisko domāšanu, prātā spējas un atmiņu, bet arī cilvēka personību. Šai kāršu spēlei piemīt milzīgs izglītojošais un attīstošais potenciāls, kas šobrīd pilnībā netiek izmantots, tādā veidā ignorējot mūsu valsts attīstību nākotnē. Latvija daudzās jomās ir attīstīta valsts, jo prot efektīvi izmantot visus mums pieejamos resursus, tāpēc uzskatām, ka Latvijas nacionālās kāršu spēles ieviešana kā fakultatīvs priekšmets vidējās izglītības mācību iestādēs būtu solis pretī attīstībai, turklāt vienlaicīgi tiktu stiprinātas arī mūsu valsts tradīcijas,” skaidro iniciatīvas iesniedzēja Agnese Puriņa.

“Sadarbībā ar Latvijas Republikas Saeimu un Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt un veikt grozījumus Latvijas Republikas Izglītības likumā, nosakot spēli “Zole” kā vienu no fakultatīvajiem priekšmetiem, kura apgūšanas mērķis ir loģiskās domāšanas attīstīšana,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Lasiet arī: Aprūpētājam piespriež bargu sodu par 84 gadus vecas kundzes vardarbīgu izmantošanu un noslepkavošanu

“Latvijas nākotne balstās uz mūsu bērniem un ir svarīgi, lai viņi būtu sagatavoti dzīvei – apveltīti ar spēcīgu loģisko domāšanu, veselīgu spriestspēju un darbībām, kas vērsta uz valsts nacionālo vērtību saglabāšanu. Mūsu jaunieši ir valsts veiksmīgas nākotnes stūrakmens, kas veicinās gan Latvijas tautsaimniecības attīstību, gan kopējo mūsu valsts tēlu pasaules acīs. Tāpēc ir svarīgi stiprināt skolu izglītības sistēmu, ieviešot mācību metodi, kas attīstīta ne tikai teorētiskās zināšanas, bet sniedz pievienoto vērtību arī bērnu un jauniešu personības veidošanā,” norāda iniciatīvas autore.

Saistītās tēmas: ManaBalsszolezolīte

youtube icon
Abonēt youtube