Foto: Pexels

Pierīgas prokuratūras prokurore  13.jūlijā tiesai nosūtījusi  Siguldā nogalinātā zirga krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas trīs personas, no kurām viena pilngadīga un divas nepilngadīgas personas.

Pilngadīgā persona apsūdzēta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kas izdarīts nepilngadīgā klātbūtnē, kā rezultātā dzīvnieks gāja bojā, zādzību nelielā apmērā un nepilngadīgā iesaistīšanu noziedzīgā nodarījumā, savukārt nepilngadīgās personas apsūdzētas par zādzību nelielā apmērā.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka šā gada 13.februārī pēc pusnakts apsūdzētais vīrietis kopā ar divām apsūdzētajām nepilngadīgajām personām no savas dzīves vietas devās uz zirgu aploku Siguldā, Televīzijas ielā. Tur vīrietis, pārkāpjot Dzīvnieku aizsardzības likuma 44. pantu, kurā izteikts aizliegums nogalināt dzīvnieku, piegāja pie kumeļa “Mattila” un ar līdzi paņemto cirvi pārgrieza tam rīkli, ļaujot ievainotajam dzīvniekam skriet pa aploku līdz tas noasiņoja un nokrita. Turpinot izturēties cietsirdīgi, apsūdzētais nocirta guļošajam kumeļam galvu, kā rezultātā dzīvnieks gāja bojā. Apsūdzētais apzinājās, ka viņa rīcību novēro divi nepilngadīgie, informē Latvijas Republikas prokuratūra.

Pēc tam, kad apsūdzētais bija sadalījis kumeļa ķermeni, viņš personu grupā ar nepilngadīgajiem aizveda to līdzi paņemtajā ķerrā, tas ir, nolaupīja, no aploka, nodarot zaudējumus kumeļa īpašniekam.

Apsūdzētā pilngadīgā persona savu vainu viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā atzina daļēji, savukārt nepilngadīgās personas vainu atzina pilnībā, bet atteicās no liecību sniegšanas par apsūdzības būtību.

Lasiet arī: FOTO | Ekranizē Karīnas Račko romānu; galvenajā lomā – Imanta Kalniņa mazmeita

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

youtube icon
Abonēt youtube