Publicitātes foto

Precīzu kaķu skaitu ir grūti noteikt, taču tiek uzskatīts, ka visā pasaulē to populācija ir vairāk nekā 400 miljoni dzīvnieku, kas ietver gan mājas mīluļus, gan arī klaiņojošus un savvaļas kaķus, vēsta kanāls “National Geographic”.

Pirmie kaķi parādījās Senajā Ēģiptē un to izcelšanās ir saistīta ar  Nūbijas savvaļas kaķiem. Senajā Ēģiptē kaķi bija svēti dzīvnieki, kurus cilvēki pat pielūdza. Savukārt Eiropā kaķus ieveda senie romieši, kuri tos atveda līdzi no karagājieniem Tuvajos Austrumos. Mūsdienu pasaulē grūti iedomāties dzīvi bez šiem pūkainajiem ķepaiņiem.

Karla Lāgerfelda liktenīgā kaķene

Viena no pasaulē pazīstamākajām kaķu dzimtas pārstāvēm ir 2019. gadā mūžībā aizgājušā “Chanel” modes nama vadošā dizainera Karla Lāgerfelda kaķene Šupete. Lāgerfelds šo balto Birmas šķirnes kaķi pirmo reizi ieraudzīja 2011. gadā un uzreiz iemīlējās. Jāpiebilst, ka modes mākslinieks nebija Šupetes pirmais saimnieks, viņš faktiski atsavināja kaķi no modeļa Baptista Džabikoni, kurš bija atstājis mīluli pieskatīšanai Lāgerfelda mājās.

Kopš tā laika Lāgerfelds un Šupeta kļuva nešķirami. Dizainers žurnālistiem reiz atklāja, ka viņi regulāri kopā ietur maltītes un atzinās, ka Šupeta esot diezgan izvēlīga ēdāja. Lāgerfelds arī sacīja, ka viņai nepatīk ēst uz grīdas, tāpēc ēdienu viņai liek uz galda. Viņas mīļākie ēdieni bija liellopu gaļa japāņu gaumē, arī vista želejā ar sparģeļiem.

Ārzemju prese lēš, ka pēc saimnieka nāves Šupeta dabūja vairāk nekā pusi no Lāgerfelda 300 miljonu eiro mantojuma. Kaķenei ir divas istabenes, personīgais šoferis un sociālo mediju menedžeris. Jāatzīmē, ka viņas Instagram kontam seko 259 000 lietotāju.

Kā ziņo New York Times, Šupeta pašlaik dzīvo Parīzē kopā ar savu auklīti, bijušo Lāgerfeldas mājkalpotāju Fransuāzu Kakotu. 2023. gada aprīlī Šupeta kopā ar supermodeli Naomi Kempbelu pozēja žurnālam “Vogue”.

Teilores Sviftas kaķu ģimene

Populārā amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta ir liela kaķu cienītāja. Viņas mājās dzīvo trīs kaķi – Meredita Greja, Olivija Bensone un Benžamins Batons. Savu pirmo skotu nokareno ausu šķirnes kaķeni dziedātāja nosauca iemīļotā seriāla “Grejas anatomija” galvenās varones vārdā. Jāpiebilst, ka Svifta ir tik kaislīga šī seriāla, kas skatāms svētdienās, plkst. 19.00, kanālā “FOX Life”, fane, ka uzaicināja aktrisi Elenu Pompeo filmēties savā videoklipā dziesmai “Bad Blood”. Kaķene Meredita ir redzama Teilores 2019. gada “ME!”videoklipa pirmajās minūtēs kopā ar vēl vienu dziedātājas kaķeni – Olīviju Bensoni.

Olīvija, savukārt, savu vārdu ieguva par godu seriāla “Likums un kārtība” galvenajai varonei. Viņa ir trešais bagātākais mājdzīvnieks pasaulē. Noskaidrots, ka šīs skotu nokareno ausu šķirnes kaķenes kapitāls sasniedz 97 miljonus Amerikas Savienoto Valstu (ASV) dolāru! Olīvija ir ne tikai piedalījusies Sviftas mūzikas videoklipos, bet arī bijusi redzama vairākos reklāmas rullīšos, piemēram, 2014. gadā, “Diet Coke” reklāmā.

2019. gadā Teilore adoptēja vēl vienu kaķi, kuru nosauca par godu populāra stāsta varonim. Benžamins Batons, atšķirībā no savām “māsām”, ir Regdols (“Ragdoll”), kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “Lupatu lelle”. Viņš arī ir bieži redzams saimnieces sociālajos tīklos, kā arī filmējies viņas videoklipā.

Fredijs Merkūrijs – ar kaķiem līdz pēdējam elpas vilcienam

Leģendārajam britu rokgrupas “Queen” solistam dzīves laikā piederēja vismaz desmit kaķi. Viņus sauca Dorotija, Tifānija, Toms, Džerijs, Delila, Goliāts, Lilija, Miko, Oskars un Romeo, no kuriem pēdējie seši pārdzīvoja savu saimnieku, kas aizgāja mūžībā 45 gadu vecumā, 1991. gada 24. novembrī.

Ir zināms, ka Merkūrijs, būdams turnejās kopā ar grupu, bieži zvanīja uz mājām un lūdza tam, kurš pacēla klausuli, pasaukt pie telefona savus kaķus. Saskaņā ar ilggadējā asistenta Pītera Frīstouna atmiņām, tas, kurš atbildēja uz zvanu, pienesa kādu no visiem kaķiem pie telefona aparāta, lai “Queen” līderis varētu paklausīties viņu ņaudienus.

Fredijs izturējās pret kaķiem kā pret bērniem. Viņi tikai retu reizi dabūja parastu kaķu barību, bet pārsvarā viņu ēdienkarte sastāvēja no svaigas vistas gaļas un speciāli viņiem pagatavotas zivs. Savukārt 1985. gadā Merkūrijs vēlreiz pierādīja savu mīlestību pret kaķiem, veltot viņiem savu soloalbumu “Mr. Bad Guy”.

Lai gan Fredija mīlēja visus savus kaķus, viņam bija arī viena favorīte vārdā Dīlaila. Tieši viņa bija kopā ar saimnieku viņa pēdējos brīžos šajā pasaulē. Vienā no savām pēdējām intervijām Merkūrijs stāstīja, ka testamentā ir iekļāvis ilggadējo draudzeni Mēriju Ostinu un savus kaķus.

Entonija Hopkinsa uzticamākais klausītājs

Kad pasaule piedzīvoja pandēmiju un vairākās valstīs tika ieviesta mājsēde, daudzi sabiedrībā atpazīstami cilvēki dalījās ar video, kuros atspoguļoja, kā pavada šo laiku. Viens no sirsnīgākajiem šāda veida video bija velsiešu aktiera, Entonija Hopkinsa, nofilmētais mini koncerts tikai vienam klātienes klausītājam – viņa mīļajam kaķim, kura vārds bija Niblo.

Hopkins toreiz komentēja, ka Niblo rūpējās, lai viņš paliktu garīgi vesels, un apmaiņā pieprasīja, lai saimnieks viņu izklaidē. Diemžēl, kaķis, kuram bija apmēram 15 gadu, pagājušajā gadā devās uz citiem medību laukiem. Par to aktieris paziņoja socālās tīklošanās vietnē “TikTok”, veltot draugam sirsnīgus atvadu vārdus.

Interesanti, ka Niblo Hopkinsa dzīvē ienāca gluži nejauši. Slavenais aktieris ungāru klaiņojošo kaķi adoptēja filmējoties Budapeštā. Niblo bija atstāts pie viesnīcas durvju sarga, iespējams cerībā, ka viņš atradīs tam jaunu saimnieku, kas par dzīvnieku parūpēsies. Sagadīšanās kārtā šajā pašā viesnīcā bija apmeties Entonijs.

Nākamajā dienā Hopkinss un viņa sieva pieņēma kaķi viņa pagaidu dzīvesvietā, iegādājoties tam rotaļlietas un karalisku guļvietu. Iesākumā tika cerēts, ka uzradīsies kāds atbildīgs saimnieks, taču Hopkinsam un viņa sievai Stellai bija šis kaķis tik ļoti iepaticies, ka viņi nolēma to ņemt sev līdzi pāri okeānam uz savu māju Malibu, Kalifornijā.

Lasiet arī: VIDEO | Pasaulē vecākās automašīnas, kas joprojām darbojas

Saistītās tēmas: kaķiNational Geographic

youtube icon
Abonēt youtube