Foto: Frederik Buchleitner/Flickr

Vietnē ManaBalss tiek vākti paraksti iniciatīvai, kas nosaka, ka “Rīgas satiksmes” valdei būtu jāizmanto sabiedriskais transports. Iniciatīvu līdz šim parakstījuši tikai nedaudz vairāk par 500 cilvēkiem – lai tā tiktu iesniegta izskatīšanai Rīgas domē, nepieciešami vēl vismaz 1 494 Latvijas iedzīvotāju paraksti.

“Lai gan RP SIA “Rīgas satiksme” valde atbild par transporta sistēmu, uz kuru paļaujas lielākā daļa rīdzinieku un pilsētas viesu, paši valdes locekļi pārvietojas ar dienesta automašīnām. Līdz ar to lēmumi tiek pieņemti bez tiešas pieredzes šīs transporta sistēmas ikdienas lietošanā, kā arī rodas negatīvs iespaids par to, vai valde pati uzticas šai sistēmai, par kuru ir atbildīga,” norāda iniciatīvas autors Valts Krūmiņš.

“Tāpēc pirmais solis būtu apturēt iepirkumu dienesta automašīnām un dienesta automašīnu vietā valdes locekļiem izsniegt mēnešbiļetes. Otrais solis būtu noteikt, lai vismaz 90% “Rīgas satiksmes” valdes locekļu braucienu, kas sākas un beidzas Rīgas teritorijā, tiktu veikti tikai ar “Rīgas satiksme” sabiedrisko transportu,” teikts iniciatīvā.

Lasiet arī: Pirmslaulību līgumi, šķiršanās un «stikla griesti» – feminisms senajā Ēģiptē

Pēc iniciatīvas autora domām, “”Rīgas satiksmes” valdes locekļi, izmantojot sabiedrisko transportu, gūs svarīgu pieredzi no transporta lietotāju skatu punkta, kā arī rādīs pozitīvu piemēru esošiem un potenciālajiem “Rīgas satiksme” klientiem”.

Saistītās tēmas: ManaBalssRīgas SatiksmeValde

youtube icon
Abonēt youtube