Foto: Pexels

Vietnē ManaBalss vāc parakstus iniciatīvai par cilvēcīgu saziņu, liedzot robotiem uzsākt balss zvanus ar iedzīvotājiem. Minēto iniciatīvu parakstījuši 327 iedzīvotāji, – lai tā tiktu iesniegta izskatīšanai Saeimā, vajadzīgi vēl vismaz 9 673 paraksti.

“Ir nepieciešams likumdošanā noteikt, ka robotiem ir aizliegts uzsākt balss zvanus ar iedzīvotājiem. Daudzas komerciestādes naudas taupīšanas nolūkos izmanto risinājumus, kas veic zvanus ar savu mārketinga ziņojumu, atgādinājumu vai citu ļoti reti kam derīgu pakalpojumu piedāvājumiem, kas vienkāršajiem Latvijas iedzīvotājiem traucē mierīgi dzīvot. Šī iniciatīva nav, piemēram, pret automātiskiem atbildētājiem, bet tikai pret jaunu balss zvanu uzsākšanu ar robotu palīdzību,” skaidro iniciatīvas pieteicējs Kārlis Ķīsis, aicinot izveidot un pieņemt regulējumu, kas šādu komercpraksi aizliedz un nosaka par to sodu.

“No tā mēs iegūsim mierīgāku dzīvi un mazāk zvanu no nepazīstamiem numuriem, kurus veic roboti, atskaņojot audio ierakstus. Kā cilvēkiem mums ir jābūt tiesībām izvēlēties kontaktēties vai nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, un šāda robotizēta ielaušanās mūsu privātumā to liedz,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Lasiet arī: FOTO | Ķemeru parkā krāšņi zied skarainās hortenzijas

Saistītās tēmas: ManaBalssRoboti

youtube icon
Abonēt youtube