Foto: Pexels

Turpinot izmeklēt platformā “Telegram” pretvalstiskas aktivitātes izvērsušās noziedzīgās organizācijas “Baltijas antifašisti” darbību, Valsts drošības dienesta (VDD) uzmanībā ir nonācis Latvijas pilsonis, kurš sistemātiski un mērķtiecīgi vācis un organizācijas dalībniekiem nodevis pret Latvijas nacionālās drošības interesēm izmantojamu informāciju par notiekošo mūsu valstī.

Šonedēļ – 15.augustā VDD personu aizturēja uz aizdomu pamata par spiegošanu Krievijas labā.

Izmeklēšanas gaitā VDD noskaidroja, ka konkrētais Latvijas pilsonis uzturēja regulāru saziņu ar noziedzīgās organizācijas “Baltijas antifašisti” dalībniekiem. Persona tiem sūtīja informāciju par sabiedroto valstu bruņoto spēku personālu un tehniku, Rīgas ostas un lidostas infrastruktūru, naftas termināļiem, dronu poligonu, kā arī citiem stratēģiski nozīmīgiem objektiem Latvijas teritorijā. Tāpat persona t.s. “Baltijas antifašistiem” nodeva informāciju par personām un uzņēmumiem Latvijā, kas atbalsta Ukrainu un iestājas pret Krievijas agresiju.

Minētās darbības persona veica gan pēc paša iniciatīvas, gan pildot konkrētus t.s. “Baltijas antifašistu” uzdevumus. Informācijas ieguvi personai atviegloja taksometra vadītāja darbs, kas ļāva salīdzinoši netraucēti uzturēties lidostas, ostas un citu stratēģiski nozīmīgu objektu tuvumā.

Aizdomās turētajai personai VDD inkriminē 85. panta pirmajā daļā minēto noziedzīgo nodarījumu, proti, ziņu nelikumīgu vākšanu un nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā ar citas personas starpniecību. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

VDD vērtējumā persona mērķtiecīgi vākusi un ar noziedzīgās organizācijas “Baltijas antifašisti” starpniecību agresorvalsts Krievijas specdienestiem nodevusi pret Latvijas nacionālās drošības interesēm izmantojamu informāciju.

Līdz ar aizturēšanu VDD 15.augustā veica kriminālprocesuālas darbības personas dzīvesvietā, kuru laikā tika konstatēti vairāki datu nesēji, kā arī personas prokremlisko ideoloģisko pārliecību apliecinoši simboli, piemēram, Krievijas un PSRS karogi.

Ceturtdien, 17.augustā, tiesa pēc VDD rosinājuma aizdomās turētajai personai kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

VDD brīdina, ka par jebkāda veida iesaistīšanos t.s. “Baltijas antifašistu” pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstajās noziedzīgajās darbībās vai atbalsta sniegšanu organizācijai šādu darbību īstenošanai draud kriminālatbildība.

Jau ziņots, ka minēto kriminālprocesu VDD uzsāka 2022.gada 28.novembrī, platformā “Telegram” izveidotos kanālos konstatējot Krievijā mītošu Latvijas valstspiederīgo grupas pret Latvijas valsti vērstas aktivitātes. VDD t.s. “Baltijas antifašistu” kanālos ir fiksējis neizpaužamas informācijas un citu ziņu vākšanu nodošanai Krievijas specdienestiem, aicinājumus piedalīties Ukrainā notiekošajā karadarbībā, karojot Krievijas pusē, kā arī aicinājumus vākt finanšu līdzekļus un citus resursus Krievijas karavīriem Ukrainā. T.s. “Baltijas antifašistu” izveidotājiem VDD inkriminē Krimināllikuma 89.1 panta otrajā daļā minēto noziedzīgo nodarījumu, t.i., noziedzīgas organizācijas vadīšanu un piedalīšanos šādas organizācijas izdarītajos noziegumos. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālprocesa ietvaros patlaban septiņām personām ir piemērots aizdomās turētā statuss. Trīs no šīm personām atrodas apcietinājumā.

Lasiet arī: FOTO | Padures muižā filmē daudzsēriju filmu Pansija pilī

Izmeklēšana šajā lietā turpinās un VDD sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

youtube icon
Abonēt youtube