Foto: Henri-Kristian Kirsip/Flickr

Pēdējās nedēļas laikā ievērojami aktivizējušies krāpnieki, kuri izmanto dažādas shēmas, kas vērstas uz “Omnivas” klientu datu un finanšu informācijas izkrāpšanu. Uzņēmuma rīcībā ir nonākusi informācija par krāpšanas mēģinājumiem, izmantojot e-pasta vēstules un īsziņas, ko šķietami sūtījusi “Omniva”.

Par šiem krāpšanas mēģinājumiem pēdējo dienu laikā uzņēmums saņēmis simtiem zvanu un ziņu no saviem klientiem.

Aktuālajās krāpniecības shēmās cilvēki tiek informēti par, piemēram, jaunu sūtījumu saņemšanu ar lūgumu noklikšķināt uz saites, lai precizētu sūtījuma saņemšanas adresi vai saņemtu naudu (angļu valodā); pakas nosūtīšanu un lūgumu samaksāt muitas nodokli; SMS ar apsveikumu par jaunas preces iegādi un aicinājumu saņemt naudu u.c.

“Omniva” vērš uzmanību, ka šajos ziņojumos norādītie sūtījumu numuri nav pareizi, bet, piemēram, SMS tekstā norādītā naudas saņemšanas iespēja ir pakalpojums kādu “Omniva” nenodrošina. Savukārt izmantotā interneta vietne ir vizuāli līdzīga “Omniva” mājas lapai, informē uzņēmums, aicinot arī situācijās, ja tiek gaidīts kāds sūtījums, būt ļoti uzmanīgiem. “Gadījumos, ja e-pasta adrese, no kuras nāk šis ziņojums šķiet aizdomīga, noteikti vajadzētu izvairīties no tās atvēršanas vai klikšķināšanas uz saitēm. “Omniva” Latvijā izmanto domēnu “omniva.lv” un ziņas pienāks tikai no e-pasta adreses, kas beidzas ar @omniva.lv. Arī, ja saņemat SMS, šķietami, no “Omniva” ar aicinājumu, piemēram, saņemt naudu, nevajadzētu saites vērt vaļā, jo šādus SMS “Omniva” nekad nav sūtījusi un nesūtīs, jo tādu pakalpojumu nenodrošina.

“Tāpat arī esam konstatējuši gadījumus, kad krāpnieki sazinās ar sludinājumu ievietotājiem dažādās marketplace platformās un aicina preču pārdevējus ievadīt savu bankas informāciju it kā piegādes pakalpojumu sniedzēju mājas lapās, lai saņemtu samaksu par savu preci. Atgādinām, ka šādus pakalpojumus (apmaksas veikšana) nedz “Omniva”, nedz citi pakalpojumu sniedzēji nepiedāvā un tas ir viens no veidiem kā krāpnieki piesavinās finanšu līdzekļus,” informē uzņēmums.

Krāpniecisko ziņu piemēri:

Lasiet arī: Avots: Kadirovs atrodas mākslīgajā komā

Saistītās tēmas: KrāpniekiOmniva

youtube icon
Abonēt youtube