Foto: Reinis Inkēns, Saeima/Flickr

“Šī ir divdesmit sestā reize, kad finanšu ministrs valsts budžetu tradicionāli uz Saeimu atnes simboliskajā portfelī. Saeima nekavējoties ķersies pie darba – 9.novembrī projekts tiks nodots komisijām, deputāti to rūpīgi vērtēs, diskutēs, sniegs priekšlikumus. 16.novembrī budžetu skatīsim pirmajā lasījumā,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, piektdien, 3.novembrī, no finanšu ministra Arvila Ašeradena saņemot tradicionālo portfeli ar nākamā gada valsts budžeta projektu.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmē, ka visas koalīcijas partijas un pārējās Saeimas frakcijas ir apņēmušās strādāt atbildīgi un budžetu Saeimas sēdēs skatīt dienas laikā, nevis vēlos vakaros vai pa nakti, informē Saeimas Preses dienests.

“Vēsturiski jaunā budžeta pieaugumu var samērot ar pieaugumu, kāds bija 2002.-2003.gadā – pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā,” pauž Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs un informē, ka atbildīgā komisija darbu sāks vēl pirms projekta nodošanas komisijām, kad par nākamā gada finansējumu plānots uzklausīt neatkarīgās institūcijas.

Nododot 2024.gada budžeta projektu Saeimas priekšsēdētājai, finanšu ministrs Ašeradens informēja, ka nākamā gada budžets atbilstoši ģeopolitiskajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem nosaukts par drošības un ilgtspējas budžetu. Ievērojami finanšu līdzekļi novirzīti mūsu fundamentālajai prioritātei – drošībai –, kā arī ilgtspējīgai izaugsmei – izglītībai un veselībai.

Lasiet arī: Aplēsts, ka Ukrainas atmīnēšanai vajadzēs 757 gadus

2024.gadā konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 14,5 miljardu eiro, bet izdevumi – 16,2 miljardu eiro apmērā. Vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. Par galvenajām valsts prioritātēm noteikta iekšējā un ārējā drošība, izglītība un veselība.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: 2024.gada budžetsDaiga MieriņaSaeima

youtube icon
Abonēt youtube