Jānis Ādamsons. Foto: Ieva Ābele, Saeima/Flickr

Rīgas pilsētas tiesa Pārdaugavā bijušo Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu atzinusi par vainīgu spiegošanā Krievijas labā, krāpšanā nelielā apmērā un šaujamieroču munīcijas iegādē un glabāšanā bez attiecīgas atļaujas. Viņam piespriesta brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem, vēsta lsm.

Spiegošanā apsūdzētajam Ādamsonam tiesa līdzās astoņu gadu un sešu mēnešu cietumsodam noteica papildu divu gadu probācijas uzraudzību. Sodā ieskaitīs laiku, ko Ādamsons pavadījis aizturēšanā un apcietinājumā

Šajā lietā par vainīgu atzīts arī bijušais Valsts drošības komitejas (VDK) darbinieks Genādijs Silonovs, kuram piespriesta brīvības atņemšana uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī divu gadu probācijas uzraudzība. Arī Silonovam, kurš tiesas sēdei pieslēdzās attālināti no Centrālcietuma, sodā ieskaitīs laiku, kas pavadīts aizturēšanā un apcietinājumā.

“Lietā tika konstatēts, ka Jānis Ādamsons nelikumīgi, sistemātiski un mērķtiecīgi vāca un ar Krievijas Federācijas pilsoņa un bijušā Valsts drošības komitejas darbinieka Genādija Silonova starpniecību nodeva neizpaužamas ziņas un citas ziņas ārvalstu organizācijai, proti, izlūkdienestam, kas šajā gadījumā bija Krievijas Federācijas Federālais drošības dienests,” norādīja Rīgas pilsētas tiesas tiesnesis Erlens Ernstsons.

Savukārt Silonovs Krievijas drošības dienesta uzdevumā vācis neizpaužamās ziņas. “Un to starpā bija ziņas, kas sniedza diezgan lielu ieskatu gan Latvijas valsts iestāžu, gan tiesību aizsardzības iestāžu, gan valsts drošības iestāžu darbā, kā arī šīs ziņas saturēja informāciju par valsts aizsardzības sistēmu. Šīs ziņas saskan ar Nacionālās drošības koncepcijā identificētajiem Krievijas specdienestu mērķiem pret Latvijas Republiku,” sacīja tiesnesis.

Gan Ādamsons, gan Silonovs vainu noliedz un sola pirmās tiesu instances spriedumu pārsūdzēt.Savukārt prokurors spriedumu neplāno pārsūdzēt, jo tiesas piespriestais sods ir tieši tāds, kādu apsūdzības uzturētājs bija lūdzis. Lietā ir vairāki desmiti epizožu, ziņo lsm.

Ādamsons, kuram pašlaik ir 67 gadi, kopš 90. gadiem ieņēmis dažādus politiskus amatus. Kā dažādu politisku spēku pārstāvis viņš bijis iekšlietu ministrs, Saeimas deputāts, Rīgas domes deputāts. Strādājis vairākos Saeimas sasaukumos, kur ievēlēts no partijas “Saskaņa” saraksta.

Lasiet arī: Rinkēvičs par partnerības likumu: Tagad viss ir vēlētāju rokās

Ādamsons kā bijušais PSRS robežsardzes virsnieks jau gadiem ilgi ir saņēmis Krievijas maksāto militāro pensiju. Pēdējos gados tās apmērs bijis 8400 eiro gadā jeb 700 eiro mēnesī, atsaucoties uz Ādamsona amatpersonas deklarāciju, ziņo LTV.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube