Foto:  Facebook @Balvu pilsētas pārvalde

Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, Lībiešu krasta robežas zīmes un apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes lībiešu valodā, kā arī apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes latgaliešu rakstu valodā.

Pirmās šādas zīmes ir uzstādītas pie vietējā autoceļa Ciskādi-Dricāni (V552), informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Kurzemē 22 ceļazīmes uzstādīs uz trim autoceļiem: Ventspils-Kola (P124), Talsi-Dundaga-Mazirbe (P125) un Tukums-Ķesterciems-Mērsrags-Kolka (P131). Latgalē uz vairāk nekā 50 valsts autoceļiem tiks nomainītas ceļazīmes ar apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumiem latgaliešu rakstu valodā.

Visā valsts ceļu tīklā uzstādīs arī 54 kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, bet Kurzemē arī trīs Lībiešu krasta robežas zīmes.

Vietas, kur tiek uzstādītas šādas ceļazīmes, izvēlējās darba grupa, kurā darbojās Satiksmes ministrijas (SM), Tieslietu ministrijas (TM), Valsts valodas centra (VVC) un VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Lībiešu krasta zīmes un ceļazīmes lībiešu valodā un kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes par līgumsummu 9854,64 eiro (ar PVN) un 13 630,26 eiro (ar PVN) uzstādīs VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, bet zīmes latgaliešu valodā par līgumsummu 78 084,97 eiro (ar PVN) Latvijas-Lietuvas kopuzņēmums SIA “Viadukts”.

Lasiet arī: VIDEO | Nopostīti krievu ierakumi, no krastiem izgājušas jūras – vētra plosa Ukrainu un Krieviju

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube