Foto: Pexels

Tuvākajās dienās vietām gaidāms sniegs, taču plašāka nokrišņu zona sasniegs Latviju pašā novembra izskaņā, kad daudzviet ilgstoši snigs, kā rezultātā sniega sega kļūs ievērojami biezāka. Visu nedēļu laiks saglabāsies auksts, naktīs vietām termometra stabiņš noslīdēs līdz -12 grādu atzīmei, un arī decembra iesākumā gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Zemā gaisa temperatūra kopā ar regulāro snigšanu padarīs ceļus un ietves slidenas, brīdina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Otrdien, 28. novembrī, gaidāms mākoņains laiks, vietām skaidrosies. Teritorijas lielākajā daļā snigs, līdz ar to vietām sniega sega varētu pieaugt par vēl 5-9 cm. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, piekrastē brāzmās sasniedzot 15-17 m/s, pēcpusdienā vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem. Kā dienas, tā arī nakts stundās gaiss būs auksts, naktī tam atdziestot līdz -3…-8 grādiem, taču valsts rietumos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat -7…-12 grādu atzīmei. Diennakts gaišajās stundās gaisa temperatūra būs 0…-5 grādi, jūras piekrastē tā būs līdz +2 grādiem.

Nedēļas vidus nesīs nokrišņiem bagātus un ziemai raksturīgus laikapstākļus, jo Latviju šķērsos nokrišņu zona, kuras rezultātā daudzviet ilgstoši snigs, vietām nokrišņi būs stipri, līdz ar to sniega kupenas kļūs ievērojami augstākas.

Trešdien arī pastiprināsies ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kā ietekmē vietām puteņos un var veidoties sniega sanesumi. Tāpat snigšanas laikā būtiski pasliktināsies redzamība un ceļi joprojām saglabāsies slideni. Termometra stabiņš, līdzīgi kā nedēļas sākumā, daudzviet visu diennakti pieturēsies zem -4 grādu atzīmes.

Decembra pirmajās dienās laiks būs mierīgs, vietām virpuļos sniega pārslas, taču nokrišņu intensitāte būs mazāka kā iepriekšējās dienās. Gaisa temperatūra lielākajā valsts daļā saglabāsies negatīva.

Lasiet arī: VIDEO | Nopostīti krievu ierakumi, no krastiem izgājušas jūras – vētra plosa Ukrainu un Krieviju

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube