Adolfo Sebastiani. Foto: Instagram @adolfosebastiani

Adriāno Čelentāno ir vesels laikmets uz skatuves un kino –visā pasaulē klausās viņa dziesmas un miljoniem skatītāju apbrīno viņa lomas filmās. Lai gan Čelentāno, kuram apritējuši 85 gadi, ir atteicies no aktīvas koncertdarbības, viņa talanta mīļotājiem joprojām ir iespēja baudīt viņa daiļradi “dzīvajā”.  2024.gada 26. martā Rīgā, Lielajā ģildē, 27. martā Liepājā un 30.martā Daugavpils Kultūras pilī uzstāsies populārā itāļa oficiālais dubultnieks Adolfo Sebastiani.

2002.gadā tika paziņots, ka ir parakstīts līgums ar populārā itāļa oficiālo dubultnieku Adolfo Sebastiani. Tieši viņam bija jāveic daži pienākumi Čelentāno labā, lai viņu nedaudz atbrīvotu no aktuālajām lietām. Sebastiani ir īsta Adriāno Čelentāno kopija. Ne tikai izskats, augums, ķermeņa uzbūve, svars, bet arī balss ir identiska. Pateicoties savam muzikālajam un aktiera talantam, Adolfo izveidoja grupu “Adriano Celentano Tribute”, kas ir ļoti populāra. Dzīvā skaņa, spilgti koncertu numuri, izcils šova balets un, pats galvenais, Adriāno Čelentāno krāšņais repertuārs – tās visas ir neapšaubāmas “Adriano Celentano Tribute” komandas priekšrocības, informē organizatori.

Adolfo līdzība ar Adriāno ir pārsteidzoša, un ne tikai izskata un balss ziņā. Savā dzimtenē Adriāno Čelentāno saņēma segvārdu Molleggiato, ko var tulkot kā “uz atsperēm”, par viņa skatuves kustībām. Adolfo pilnībā pārņēma dziedātāja unikālās manieres. Koncerta auru rada arī Sebastiani sirsnīgais komunikācijas veids ar publiku, un koncerta noslēgumā viņš rīko fotosesiju Čelentāno tēlā.

Adriāno Čelentāno noteikti var saukt par vienu no mūsdienu Itālijas simboliem. 2023.gada 6.janvārī leģendārajam aktierim un dziedātājam apritēja 85 gadi, un, neskatoties uz to, ka pēdējā filma ar viņa piedalīšanos bija tālajā 1992.gadā, viņa pasaules slava neizgaist. Adriāno ir mīlēts un pazīstams visā pasaulē – ar dzirkstošām komēdijām,   balsi un viņa neatkārtojamo humora izjūtu.

Adriāno dzimis Milānā Befanas dienā, kas Itālijā tiek uzskatīta par smieklu un joku dienu. Viņš kļuva par jaunāko ģimenē – viņam ir četri brāļi un māsas. Ģimene dzīvoja ļoti trūcīgi. Tāpēc 12 gadu vecumā topošais aktieris bija spiests pamest skolu un iegūt darbu kā pulksteņmeistara māceklis. Kopš bērnības zēns parādīja acīmredzamu aktiera talantu. Piemēram, viņš bieži uzdevās par slaveno amerikāņu komiķi Džeriju Lūisu. Adriāno māsa reiz nosūtīja viņa fotoattēlu Lūisa līdzinieku konkursam, Čelentāno uzvarēja un ieguva 100 000 liru balvu.

Paša Adriāno Čelentāno kontā ir vairāk nekā 40 filmas. Savas aktiera karjeras laikā viņam izdevās parādīties auditorijas priekšā dažādos veidolos. Bet viens no neparastākajiem uzdevumiem bija pērtiķa loma filmā “Bingo Bongo”, jo aktierim nebija jāmācās teksts – visas filmas garumā viņa varonis izklaigā tikai dzīvnieciskas skaņas.

Pats Čelentāno sevi vairāk uzskata par mūziķi un dziedātāju, nevis aktieri. Un mūzikas jomā viņš guvis milzīgus panākumus. Piemēram, viņš kļuva par vienu no pirmajiem, kurš izpildīja rokenrolu un repu itāļu valodā. 70.gadu sākumā Adriāno ierakstīja kompozīciju ar nosaukumu “Prisencolinensinainciusol”, kuras tekstu veidoja izdomāti vārdi, kas neko nenozīmē. Tādā veidā dziedātājs vēlējās parādīt cilvēku nevienprātību. Dziesma tika izpildīta kā rečitatīvs un kļuva par vienu no pirmajiem mūziķa repa eksperimentiem. Starp citu, “Prisencolinensinainciusol” ilgu laiku atradās Eiropas topu augšgalā un pat iekļuva Amerikas topos. Dažās citās savās dziesmās Čelentāno vairākas reizes izmantoja paša izgudroto “Celentanesque” valodu – savdabīgu itāļu un angļu valodas sajaukumu.

Visas savas karjeras laikā Adriāno ierakstīja vairāk nekā 600 dziesmas un vairāk nekā 30 albumus. Visu pasauli iekaroja tādi Čelentāno hiti kā “Susanna”, “Amore No”, “Il Tempo Se Ne Va”, “Soli”, “Azzurro”, “Una Festa Sui Prati”, “Ciao Ragazzi” un daudzi citi.

Ar savu sievu, aktrisi Klaudiju Mori, viņš iepazinās filmas “Some Strange Guy” uzņemšanas laukumā. Tajā laikā viņai vēl nebija apritējuši 20 gadi – viņa bija sešus gadus jaunāka par Adriāno. Viņš nekavējoties sāka aplidot meiteni un uzaicināja viņu uz randiņu, taču Klaudiju atbaidīja viņa diezgan šokējošā uzvedība, meitu ģēģera un huligāna reputācija. Taču rezultāts ir tāds, ka pāris ir kopā jau 56 gadus. Gadu gaitā Klaudija ir kļuvusi ne tikai par sievu un māti, bet arī par īstu Adriāno mentori. Viņa bija iesaistīta viņa tēla veidošanā, bija producente un mūza. Viņa ir arī ģimenes ierakstu studijas “Clan Celentano” direktore. Adriāno un Klaudijai ir trīs bērni – dēls Džakomo un meitas Rosita un Rozalinda. Visi trīs ir sekojuši savu vecāku pēdās. Rosita ir filmējusies un tagad kļuvusi par radio vadītāju. Džakomo ir aktieris un dziedātājs. Rozalinda ir aktrise un māksliniece.

Adriāno turpina muzicēt. 2019.gadā viņš izdeva mūzikas albumu “Adrian”, kurā bija iekļauti skaņu celiņi viņa jaunajam gara darbam, animācijas seriālam “Adrian”, kas zīmēts kiberpanka stilā. Čelentāno darbojās kā projekta režisors, producents un scenārists. Taču skatuves leģenda pārtrauca savu aktīvo koncertdarbību, īpaši ārpus Itālijas, jo cieš no aerofobijas – bailēm lidot lidmašīnā.

Lasiet arī: Iespējas mainīt likteni! Nozīmīgākie dzīves gadi katrai no zodiaka zīmēm

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube