Foto: Pexels

Aizvadīti vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – Ziemassvētki, kuros līdz ar citām tradīcijām tiek plaši piekopta tuvinieku apdāvināšana. Tomēr ne vienmēr visas dāvanas to saņēmējam ir nepieciešamas. Lai novērstu to ilgstošu glabāšanu mājās vai izmešanu atkritumos, līdz 15.janvārim trīs vietās pieejami Latvijā pirmie “Dāvanu maiņas skapji”, kuros sev nevajadzigu dāvanu var apmainīt pret citu.

Latvijā pirmos “Dāvanu maiņas skapjus”, kas līdz 15.janvārim pieejami TC “Domina Shopping” (Rīgā), TC “Šokolāde” (Siguldā) un TC “Rietumu centrs” (Liepājā),  izveidojuši vides resursu apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļais punkts” kopā ar partneriem.

Iedzīvotāji aicināti skapjos ievietot dāvanas, kas pašiem nešķiet noderīgas, sākot ar dažādiem suvenīriem, rotaļlietām, aksesuāriem, beidzot ar saimniecības un skaistumkopšanas precēm, tekstilizstrādājumiem un citiem neliela izmēra priekšmetiem.

Tos dāvanu skapjos jāievieto bez speciāla iesaiņojuma vai, ja nepieciešams, caurspīdīgā dāvanu iepakojumā, lai saturs būtu redzams citiem. Tāpat cilvēki tiek aicināti pievienot dāvanai kartīti ar jauku novēlējumu svētkos.

“Kopš šīs iniciatīvas sākuma esam novērojuši, ka visbiežāk “Dāvanu maiņas skapjos” savus nākamos lietotājus gaida dažādas grāmatas, rotaļlietas, svecītes un svečturi. Tāpat ir manīti senlaicīgi glāžu komplekti, bērnu apģērbs un daudz citu lietu. Grūti novērtēt, kas ir tas, ko cilvēki šajos skapjos ievieto vai paņem visbiežāk, jo dāvanu maiņa notiek diezgan strauji – kas vienu dienu redzams skapī, nākamajā aizstāts jau ar ko citu,” pauž Zakulis.

“Dāvanu maiņas skapja” pamatā ir ideja, ka tajā novietotās dāvanas ir brīvi pieejamas, un, ieraugot kādu sev derīgu lietu, to var droši paņemt. Kā norāda iniciatīvas autori, iedzīvotāji aicināti skapjos neievietot pārtikas produktus ar īsu uzglabāšanas laiku. Dāvanas, kas skapī atradīsies pēc iniciatīvas beigām, tiks nodotas labdarības organizācijai “Otrā Elpa”.

Lasiet arī: «Puskailās ballītes» rīkotājai Krievijā draud piecu gadu cietumsods

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube