Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls”, kas atrodas Vecrīgā, Torņa ielā 1, gatavojas piedzīvot būtiskas pārmaiņas, un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir izsludinājusi iepirkumu saistībā ar šiem darbiem, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

“Izstāžu zālē “Arsenāls” paredzēts uzturēt pilsētā modernās kultūras pulsu, savienojot vēsturi, mākslu un arhitektūru, aicinot sabiedrību aplūkot dažādu laiku mākslas izstādes. Šī Rīgas vēsturiskā ēka pēc rekonstrukcijas priecēs apmeklētājus atjaunotās, vēsturiski atbilstošās, bet tajā pašā laikā mūsdienu prasībām pielāgotās telpās,” norāda Gavrilova.

Iepirkums ietver plānotos darbus, kas vērsti uz izstāžu zāles tehniskā projekta aktualizāciju un pārnešanu BIM (Building Information Modeling) vidē. Šī metodoloģija ļaus aktualizēt esošo būvprojekta dokumentāciju, izmantojot digitālu modeli, identificēt sadursmes starp dažādām būvprojekta sadaļām un nodrošināt atbilstību aktuālajiem normatīvajiem un tehniskajiem standartiem.

Plānotie būvdarbi ietvers darbu organizēšanas plāna un grafika sagatavošanu, demontāžas darbu veikšanu saskaņā ar būvprojektu, un dažādu būvprojekta sadaļu atbilstošu pārbūvi un izbūvi, ieskaitot nesošās konstrukcijas, inženiertīklus, kā arī ārējo infrastruktūru, piemēram, lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Iepirkums ietver arī autoruzraudzības, būvuzraudzības un BIM nodrošināšanu, lai projekts tiktu īstenots atbilstoši būvprojekta risinājumiem. BIM modelis tiks regulāri atjaunots, ņemot vērā būvuzraudzības novērojumus un veiktās izmaiņas būvprojektā.

Finansējums projektam ir piešķirts no ERAF (Eiropas Reģionālā attīstības fonds) “Atveseļošanas un noturības mehānisms” programmas “Energoefektivitātes uzlabošana”.

Pretendentus aicina iesniegt piedāvājumus līdz 2024. gada 31.janvāra plkst.10.00.

Kā iepriekš ziņots, 2020. gada 24. februārī izstāžu zāle “Arsenāls” tika slēgta rekonstrukcijai ar mērķi atjaunot un saglabāt ēku, kas tobrīd atradās ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. 2021. gadā tika pabeigta pārbūves 1. kārta, ietverot fasādes atjaunošanu, logu restaurāciju un pamatu hidroizolācijas izbūvi.

Lasiet arī; Ko gaidīt no 2024. gada – 15 dažādi nākamā gada horoskopi vienuviet

Ministru kabinets 2023. gada 12. septembrī apstiprināja Kultūras ministrijas virzīto normatīvo regulējumu unikālu valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai, kas atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā teritorijā Rīgas vēsturiskajā centrā. Šī projekta ietvaros plānots attīstīt trīs objektus Rīgas vēsturiskajā centrā – Lielo ģildi, izstāžu zāli “Arsenāls” un Vecrīgas publisko ārtelpu.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube