Kaspars Blūms-Blūmanis (Kašers). Publicitātes foto

Multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis (Kašers) un TV personība Lelde Ceriņa pirms kāda laika atgriezās no Etiopijas, kur piedalījās piedzīvojumu raidījuma “Etiopija. Cilšu noslēpumi” filmēšanā, atverot laika portālu uz Etiopiju, kur saskaņā ar viņu kalendāru šobrīd ir 2016. gads.

Raidījuma filmēšanas laikā ceļotāji izjuta pilnu emociju gammu – caur etiopiešu cilšu ikdienu, rituāliem un cilvēkiem atklājot, kā cilvēce ir dzīvojusi lielāko daļu sava pastāvēšanas laika. Kā stāsta Kašers, viens no spilgtākajiem mirkļiem ceļojuma laikā bija tikšanās ar cilšu bērniem, kopīgi aizvadot āra kino vakaru un daloties stāstos par Latviju.

“Kad viesojoties Karro ciltī uzstādījām pārnēsājamo The Freestyle 2nd Gen. projektoru un improvizētu ekrānu – starp kokiem iekārtu auduma gabalu, tas bija patiesi maģisks un atmiņā paliekošs brīdis. Atklāti sakot, tas bija viens no manas dzīves spilgtākajiem mirkļiem, jo, lai gan laika ritējums un modernizācija jau ir ienākusi Āfrikas ciltīs, bērni nekad dzīvē nebija redzējuši televizoru, kur nu vēl lielizmēra kino projekciju. Aizkustinoši bija vērot, kā bērni no laimes spiedz un lēkā, bet pieaugušie no sirds apraudas, skatoties animācijas filmu “Karalis Lauva”. Bērni steidzās apspriest un salīdzināt filmā redzētos tēlus ar viņiem jau ierastajiem savvaļā dzīvojošajiem iemītniekiem – žirafēm, pērtiķiem, lauvām un tīģeriem,” pieredzē dalās Kašers.

Vakara gaitā Kašers un Lelde izmantoja iespēju pastāstīt un uz projektora ekrāna parādīt, kā izskatās Latvija. Līdzi paņemtais uzlādējamais akumulators ļāva projicēt video saturu vairāku stundu garumā, kamēr cilšu iedzīvotāji aizgrābti skatījās filmas, iepazīstot ne tikai ārzemju, bet arī mūsu kultūru.

Jau vēstīts, ka TV personība Lelde Ceriņa un multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers bija devušies uz Etiopiju, lai piedalītos izzinošā piedzīvojumu raidījuma “Etiopija. Cilšu noslēpumi” filmēšanā, kas no 30. maija pieejams skatītājiem.

Gan Kašers, gan Lelde ceļojuma laikā dzīvo un integrējas vairākās Etiopijas ciltīs, atskatoties no ikdienā ierastā dzīvesstila un komforta. Skatītājiem būs iespēja sekot līdzi raidījuma varoņu izaugsmei un atklāsmēm, kā arī iepazīt cilšu iedzīvotājus, to sadzīvi un īpašos rituālus, informē TV3.

“Pieredzēt Āfriku ar tās īstumu ir bijis mans sapnis no pusaudžu gadiem, un iespēja tik tuvu iepazīt Etiopijas etniskās ciltis ir vienreizēja! Mūsu mērķis nav salīdzināties, lai sāktu novērtēt, cik komfortablos apstākļos varam dzīvot šeit Latvijā, bet kļūt par vērotājiem pasaules kultūru dažādībā!” stāsta Lelde Ceriņa.

Laika ritējums un modernizācija jau ir ienākusi Āfrikas ciltīs, bet raidījuma  galvenais mērķis ir saprast, ko no civilizācijas šūpuļa paņemt līdzi savai nākotnei un dzīvei Latvijā.

“Āfrikā esmu bijis vairākas reizes, arī Etiopijā, taču katru reizi, kad esmu šeit, piedzīvoju debešķīgi skaistus, neaizmirstamus mirkļus un pieredzes, kuras krasi maina manu dzīves uztveri un redzējumu par svarīgo. Āfrikā sastaptie cilvēki, tradīcijas, dzīvesstils un ciltis vienmēr liek uzdot vitāli svarīgus un sevis izzinošus jautājumus, caur kuriem varu reflektēt un tuvāk iepazīt arī pats sevi,” iespaidos par Āfrikas ceļojumu dalās Kašers.

Lasiet arī: Atkal Jānis! Agrita Bindre saņēmusi bildinājumu

Lasiet arī:  No sešiem rītā līdz diviem dienā – Grevcova sākusi veikt sabiedriskos darbus

youtube icon
Abonēt youtube