Foto: Rīta kafija

Šajā nedēļā atmosfēras spiediens paaugstināsies, nokrišņi mitēsies un bieži spīdēs saule. Ieplūstot siltākai gaisa masai, termometra stabiņš dienās vietām varētu pakāpties dažus grādus virs +30 grādu atzīmes, informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Visas šīs darba nedēļas garumālaika apstākļus ietekmēs anticiklona darbība. Mākoņi izklīdīs un lielākajā daļā gaidāms sauss un saulains laiks, kā arī, pūšot lēnam vējam, naktī uz otrdienu atsevišķos rajonos sabiezēs migla, dūmaka, apgrūtinot redzamību. Līdz ar anticiklonu no dienvidiem strauji ieplūdīs siltāka gaisa masa, tādēļ Latvijā atgriezīsies karstums, katru nākamo dienu padarot arvien siltāku. Otrdien, 25. jūnijā, maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +20…+26 grādu robežās, savukārt trešdien un ceturtdien daudzviet tā paaugstināsies jau līdz +25…+29 grādiem, nedaudz vēsākam gaisam, kā ierasts, saglabājoties piekrastes rajonos.

Un piektdien gaiss iesils pat līdz +28…+30 grādiem! Naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +10…+17 grādu robežās.

Brīvdienās, anticiklona ietekmei mazinoties, mākoņu daudzums palielināsies un vietām gaidāms lietus. Tomēr brīžiem, debesīm skaidrojoties, uzspīdēs arī saule. Vējš pastiprināsies no dienvidu puses. Sestdien karstums vēl saglabāsies mūsu teritorijā, un daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26…+30 grādiem, bet no svētdienas sāks pakāpeniski atkāpties, gaisam dienā iesilstot vairs tikai līdz +22…+26 grādiem. Nedēļas izskaņā, iespējams, dažviet pieredzēsim arī tropisko nakti, kad nakts gaitā termometra stabiņš nenoslīdēs zem +20 grādu atzīmes.

youtube icon
Abonēt youtube