Publicitātes foto

Ir zināmi daudzi piemēri ar aktieru un dziedātāju dinastijām, kurās teju visi ģimenes bērni par savu karjeru izvēlējušies šovbiznesu, taču ir arī piemēri, kad slavenību radinieki veiksmīgi darbojas citās jomās, vēsta “National Geographic”.

Vienu no 20. gadsimta izcilākajiem amerikāņu rakstniekiem, romāna “Lieliskais Getsbijs” (“The Great Gatsby”) autoru Frānsisu Skotu Kī Ficdžeraldu (1896–1940) vienoja radniecība ar dziesmas “The Star-Spangled Banner” teksta autoru Frānsisu Skotu Kī (1779–1843). Šī dziesma kopš 1931. gada ir Amerikas Savienoto Valstu himna. Viņi bija attālas pakāpes brālēni, un rakstnieks savu vārdu ieguva par godu radiniekam.

Kī pamatprofesija, kurai viņš bija veltījis vairāk nekā četrdesmit savas dzīves gadu, bija jurists. Viņš piedalījās daudzās tā laika nozīmīgākajās prāvās, dažas no tām nonāca arī ASV Augstākajā tiesā. Toreizējais prezidents Endrjū Džeksons (1767–1845) viņu izvirzīja Kolumbijas apgabala prokurora amatam, kuru Kī ieņēma  no 1833. līdz 1841. gadam.

Cits slavenību pāris vai, precīzāk, trio, kura radniecība plešas ārpus šovbiznesa, ir Fainsi. Šis uzvārds plašākai sabiedrībai saistās ar “Šindlera saraksta” (“Schindler’s List”) zvaigzni Reifu Fainsu un viņu jaunāko brāli Džozefu, kurš ir redzams filmā “Iemīlējies Šekspīrs” (“Shakespeare in Love”), kā arī seriālā “Kalpones stāsts” (“The Handmaid’s Tale”). Taču viņiem ir vēl viens slavens radinieks – trešās pakāpes brālēns Sers Ranulfs Fainss.

Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu, Sers Ranulfs Fainss ir “pasaulē dižākais dzīvais pētnieks”. Diemžēl nu jau 80 gadus vecajam Seram Ranulfam nesen tika noteikta diagnoze – Pārkinsona slimība –, tomēr tas viņu neattur no došanās dabā. Viņa jaunākā ceļojuma mērķis būs palīdzēt atcerēties savas dzīves ekstremālākās ekspedīcijas un piedzīvojumus, kā arī atkārtot viņa 1971. gada ekspedīcijas maršrutu gleznainajā Kanādas Britu Kolumbijā.

Breda Pita brālis – veiksmīgs uzņēmējs un filantrops

Holivudas zvaigzni un “Oskara” balvas īpašnieku Bredu Pitu pazīst visā pasaulē. Viņš uzauga kopā ar jaunāko brāli Dagu un māsu Džūliju, kura ikdienā audzina bērnus un ir mājsaimniece. Savukārt Dags Pits ir veiksmīgs uzņēmējs un filantrops.

2010. gadā viņš tika iecelts par pirmo Tanzānijas labās gribas vēstnieku, pēc tam, kad ar savu uzņēmumu mainīja tūkstošiem cilvēku dzīves. Viņš ir Austrumāfrikas lielākās privātās urbšanas kompānijas “WorldServe International” direktors. Tās kontā ir 1500 tīra ūdens ieguves projektu Tanzānijā, Kenijā un Etiopijā.

Dags Pits arī kļuva par pirmo amerikāni vēsturē, kurš ar kalnu velosipēdu pievarējis Kilimandžaro kalnu. Viņš arī palīdzēja vākt ziedojumus dzirdes aparātu iegādei tūkstošiem nedzirdīgo Tanzānijas iedzīvotāju.

Viņa bagātība ir gandrīz tikpat liela kā brālim Bredam, proti, Daga personīgā manta mērāma 240 miljonu ASV dolāru (225 miljonu eiro) vērtībā, bet Breda – apmēram 300 miljonu (280 miljonu eiro). Taču, atšķirībā no Holivudas zvaigznes Breda, Dags var izbaudīt privātumu, ko brālis zaudēja, kļūdams par slavenību.

Starp citu, 2012. gadā Dags pieņēma piedāvājumu filmēties mobilo sakaru operatora “Virgin Mobile” reklāmas rullīšos. Tajos viņš tika pieteikts kā “otrs slavenākais Pits”. Jāpiebilst, ka Dags konsultējās ar vecāko brāli, pirms pieņēma piedāvājumu, un Breds viņu atbalstīja.

2019. gadā Dags nofilmējās vēl vienā reklāmas rullītī, šoreiz alus kompānijai. Tajā viņš atkārtoja noslēguma ainu no filmas “Septiņi” (“Seven”). Kā zināms, loma šajā filmā bijusi viena no veiksmīgākajām Breda Pita karjerā.

Nikolas Kidmenas māsa – veiksmīga televīzijas žurnāliste un juriste

Kamēr vecākā māsa Nikola Kidmena iekaroja filmu industriju, jaunākā, Antonija, sapņoja par žurnālistes karjeru. 1990. gados Antonija Kidmena sāka strādāt televīzijā, kur veica izpēti raidījumam “The Today Show”. Drīz vien viņa kļuva par reportieri un vēlāk arī par raidījumu vadītāju.

Antonija  ir vislabāk pazīstama ar saviem dokumentālajiem seriāliem “The Little Things”, “The Bigger Things” un “From Here to Maternity”. Tie stāsta par bērnu audzināšanu un izaicinājumiem, ar kuriem pieaugušie saskaras ikdienas dzīvē. Viņa ir prestižās Austrālijas televīzijas nozares balvas – ASTRA – ieguvēja. Viņa ir arī līdzautore divām bērnu audzināšanas grāmatām, kā arī ir rakstījusi slejas vairākiem žurnāliem.

2010. gadā Antonija kopā ar ģimeni pārcēlās uz Singapūru, kur turpināja strādāt attālināti. Pēc dažiem gadiem viņa saprata, ka ir grūti savienot darbu ar mātes pienākumiem un vīra karjeru, tāpēc viņa nolēma iegūt juridisko izglītību Sidnejas Universitātē un uzsākt jaunu dzīvi.

Nikola Kidmena neslēpa apbrīnu par māsas veikumu, sociālajos tīklos daloties, ka Antonijai ir izdevies iegūt vēl vienu izglītību, vienlaikus audzinot sešus bērnus.

Pēc universitātes absolvēšanas Antonija sāka praktizēt ģimenes tiesības, un tagad ir ģimenes juriste un vecāku koordinatore “Mills Oakley” advokātu birojā Sidnejā. Viņa ir iesaistīta arī Kidmenu bezpeļņas organizācijā, kas koncentrējas uz jauniešu garīgo veselību. To dibināja viņas un Nikolas tēvs Entonijs.

Dženifera Lopesa nav vienīgā slavenība ģimenē

Dženifera, Leslija un Linda Lopesas uzauga Ņujorkas Bronksas apkaimē mātes Gvadelupes un tēva Deivida ģimenē. Māsas gulēja vienā gultā, jo ģimene nevarēja atļauties lielāku mājokli.

Vecākā māsa Leslija dziedāja kopš 16 gadu vecuma. Viņa bija spēlējusi lomas vidusskolas iestudējumos, savukārt pēc absolvēšanas turpināja studēt operu un muzikālo teātri. Nu jau vairāk nekā divdesmit gadus viņa strādā kā mūzikas pedagoģe.

Savukārt jaunākā māsa Linda ir slavena žurnāliste un prestižās televīzijas balvas “Emmy” laureāte. To viņa ieguva par izcilu rīta ziņu programmu. Linda bija kanāla VH1 raidījuma “The Daily One” vadītāja, vēlāk arī ziņu korespondente un rīta raidījumu vadītāja.

Linda strādāja par Dženiferas asistenti 2019. gada filmas “Afēristes” (“Hustlers”) uzņemšanas laukumā.  “Es vienmēr jutos tā, it kā man ir kāds, kas par mani parūpēsies,” žurnālistiem par savu māsu sacīja Linda.

Sandras Bulokas māsa ir slavena konditore

Sandras Bulokas jaunākā māsa Gezīne ir konditorejas uzņēmuma “Gesine Confectionary” dibinātāja un īpašniece.

Viņa arī ir sarakstījusi sešas pavārgrāmatas, kā arī memuārus par savu dzīvi “My Life From Scratch”. Tas ir stāsts par to, kā viņa pameta Holivudas spozmi, lai īstenotu savu sapni un nodarbotos ar konditorejas mākslu.

1995. gadā viņa kopā ar māsu Sandru nodibināja producentu kompāniju “Fortis Films”. Gezīne bija šīs kompānijas juriste (viņai ir arī juristes diploms) un direktore.

Viņa pameta filmu industriju 2004. gadā un pārcēlās uz Vērmontu, ASV. No 2005. gada līdz 2008. gadam viņai piederēja maiznīca “Gesine Confectionary”, bet tagad viņa ir pasniedzēja savā konditorejas skolā. Viņa arī bieži ir redzama kulinārijas un konditorejas šovos kā tiesnese.

Džūdas Lova māsa Nataša ir gleznotāja un grafiskā dizainere

Populārā britu aktiera Džūdas Lova vecākā māsa Nataša ir pazīstama erotisko gleznu autore. Viņas darbi ir izstādīti prestižās mākslas galerijās Londonā, Romā, Honkongā, Ņujorkā un citās pasaules metropolēs, kā arī tie ir atrodami mākslas darbu kolekcionāru īpašumā.

Viņa ir veidojusi ilustrācijas vairākām grāmatām, kā arī strādājusi kopā ar brāļa pirmo sievu Seidiju Frostu izdevniecībā “FrostFrench”. Lova strādājusi ar tādiem izciliem izdevumiem kā “Vogue”, “Teen Vogue” un zīmoliem “Max Mara”, “Tiffany & Co”, “Mulberry” un citiem.

Māksliniece dzīvo Londonā kopā ar vīru un trīs bērniem. Kādā intervijā uz jautājumu, kas viņai no rīta liek izkāpt no gultas, Nataša atbildēja: “Mans modinātājs un nepieciešamība vest bērnus uz skolu. Man patīk tādas mazas lietas kā būt kopā ar ģimeni vai satikties ar draugiem.”

Džeimsa Kamerona brālis ir kosmosa inženierijas pionieris

Topošais filmu “Terminators” (“The Terminator”), “Titāniks” (“Titanic”), “Avatars” (“Avatar”) un citu režisors Džeimss Kamerons piedzima piecu bērnu ģimenē Ontārio, Kanādā. Viņa jaunākais brālis Maiks ir inženieris un uzņēmuma “Dark Matter” īpašnieks.

Šā uzņēmuma inženieru komanda bija atbildīga par uzlabotā zemūdens robota izveidi, kas tika izmantots augstas kvalitātes video uzņemšanai pie 1912. gadā nogrimušā kuģa “Titāniks”. Kuģa vraks tika filmēts aptuveni 4 000 metru dziļumā.

Džeimss palūdza brāļa palīdzību, kad atklāja, ka mazais zemūdens transportlīdzeklis nespēj izturēt okeāna spiedienu un uzņemt skaidru video. Brālis palīdzēja izveidot īpaši izturīgu robotu, kas to spētu paveikt.

Reifa un Džozefa Fainsu brālēns – slavens piedzīvojumu meklētājs 

Tāpat kā viņa vecākais brālis, “Oskara” balvas nominants Reifs Fainss, arī Džozefs Fainss, kuram pašlaik ir 54 gadi, kļuva par aktieri. Viņš ir 26 gadus jaunāks par abu trešās pakāpes brālēnu Seru Ranulfu Fainsu. Pirms Džozefu un Ranulfu 2019. gadā saveda kopā “National Geographic” producenti, kuri piedāvāja doties kopīgā ekspedīcijā uz Ēģipti, abi bija tikušies tikai vienreiz. Tas notika 20 gadus iepriekš kādā no Fainsu kuplās ģimenes saietiem.

Seram Ranulfam Fainsam pieder daudzi rekordi, piemēram, 1992. gadā viņš atklāja pazudušo seno Irāmas pilsētu Omānā, kā arī vadīja vienīgo ekspedīciju, kuras mērķis bija apbraukt apkārt zemeslodei tikai pa sauszemi, šķērsojot abus polus. Jāpiebilst, ka joprojām nevienai citai ekspedīcijai nav izdevies atkārtot to, ko no 1979. līdz 1982. gadam paveica Sers Ranulfs Fainss un viņa biedri.

1993. gadā Fainss kopā ar profesoru Maiku Stroudu ar kājām 93 dienās šķērsoja Antarktīdu. Savukārt 2003. gadā abi septiņās dienās noskrēja septiņus maratonus septiņos pasaules kontinentos. Jāatzīmē, ka tas notika tikai četrus mēnešus pēc tam, kad Fainss piedzīvoja sirdslēkmi un viņam tika veikta dubultā koronāro artēriju šuntēšanas operācija.

Savā mūžā viņš ir piedalījies neskaitāmās ekstremālās ekspedīcijās, turklāt 2009. gadā 65 gadu vecumā kļuva par vecāko Lielbritānijas pilsoni, kurš jebkad uzkāpis pasaules augstākā kalna – Everesta – virsotnē. Piedzīvojumu meklētājs arī vienā no ekspedīcijām bija tik stipri apsaldējis kreisās rokas pirkstu galus, ka pats sev tos amputēja.

Džozefs Fainss uzauga, dzirdot stāstus par savu bezbailīgo radinieku un lasot grāmatas par viņa piedzīvojumiem. Tāpēc piedāvājums veidot kopīgu raidījumu par Ēģipti bija aktiera bērnības sapņa piepildījums.  “Ikviens mazs puika sapņo par došanos ekspedīcijā kopā ar pasaulē dižāko pētnieku,” ir pārliecināts populārais aktieris.

Ēģiptes ceļojums bija Sera Ranulfa 1969. gada ekspedīcijas gar Nīlas upes krastiem maršruta atkārtojums. Sers Ranulfs un Džozefs pat pavadīja nakti vienīgajā no Pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām, – Lielajā Gīzas piramīdā.

Raidījumam bija lieli panākumi, tāpēc nav brīnums, ka skatītāji gaidīja turpinājumu un vēlējās vēlreiz skatīt abu Fainsu kopīgos piedzīvojumus. Un, neskatoties uz Sera Ranulfa veselības problēmām un nesen atklāto Pārkinsona slimību, viņi piekrita doties ceļā uz Kanādas Britu Kolumbiju.

Sers Ranulfs pirmo reizi apceļoja šo teritoriju 1971. gadā, kad viņam bija 27 gadi. Filmējot jaunāko raidījumu, Fainsi šķērsoja upes, kāpa kalnos un apcerēja dzīvi, kura tik ātri paiet. Piedzīvojumu meklētājs skatītājiem arī atklāja, kā sadzīvo ar veselības problēmām, novecošanos un skumjo faktu, ka šī varētu būt viņa pēdējā ekspedīcija mūžā.

Lasiet arī: VIDEO | Mārtiņš Egliens atklāj, kādus darbus nespētu darīt

youtube icon
Abonēt youtube