Elita Drāke. Foto: Ekrānšāviņš

“Es ļoti ilgu dzīves daļu liku akcentu, ka ķermenis ir mūsu dvēseles mājoklis. Tad, kad es skatījos pagājušajā gadā, ka tu lasīji pumpuriņus, ka tu esi pie dabas – tas ir pilnīgi skaidrs, ka tu sevi mīli, ka tu esi dabas bērns, tev ir ļoti daudz iekšējo zināšanu, sajūtu, kas citiem nav,” tā raidījumā “Slavenības. Bez filtra” dzejniecei un šovu zvaigznei Magonei Liedeskalnai norāda sabiedrības dāma Elita Drāke.

“Piemēram, es zinu, kā ir piecelties no nulles. Es zinu, kā ir no nulles sākt jaunu vidi. Tev ir tāda unikāla lieta, ka tu esi ļoti patiesa un īsta. Un tad ir tas moments, ka tu arī saki, ka gribi jaunu dzīvi, bet te, Magone, jāpasaka: tu to nedabūsi, ja tu nemainīsies! Tas ir tas, ko es gribēju tev nodot, jo mums dzīve mainās tikai tad, kad mēs maināmies,” padomos dalās Elita Drāke, piebilstot, ka nepieciešams arī laiks.

“Aiz tādas izkrāsotas, pilsētnieciskas dāmītes pārsteidzoši zinoša, trausla, varbūt pat tāda sentimentāla būtne dzīvo apakšā. Tādas izkrāsotās princeses parasti ir riebīgas. Bet, galu galā, normāls cilvēks apakšā!” iespaidos par Elitu Drāki dalās Magone.

“Cilvēks ir laimīgs un paliek vēl laimīgāks ar to citu. Jo, tici man, Magone, lai cik tu esi forša, tomēr tev vēl ir četri bērni, tev vēl ir raksturs. Ja tu domā, ka vīriešiem Latvijā nav problēmu, ja tu domā, ka viņi visi dzīvo gaidīdami, kā padarīt tevi laimīgu, – nē! Viņi ļoti vēlas padarīt laimīgu sevi, un tā ir tendence,” Magonei norāda Drāke.

“Skaudri un skarbi, un nepatīkami ir tas, ka mani uztver vairāk kā intīmu rotaļlietu, kuru izmantot viesnīcā, gultā vienai naktij vai dažām tikšanās reizēm priekš seksa. Es to negribu tādā veidā, sekss būs tad, kad būs vīrietis, kas ciena,” atklāj Magone.

 

Kā zināms, apgādā “Zvaigzne ABC” izdots Elitas Drākes un Zanes Baranovskas kopīgi uzrakstītais romāns “Astoņas mīlestības”. Autores to ir nodēvējušas par dzīvesstāsta iedvesmotu romānu, jo tā pamatā ir Elitas Drākes dzīve gan ar kāpumiem, gan krasiem pagriezieniem.

Grāmata ir ļoti patiesa, izstāstot, kā jauna meitene izaug par elegantu sievieti un spēcīgu personību. Tomēr šis darbs nav autobiogrāfija. Galvenās varones pieredze izmantota, lai ilustrētu, kā veidojušās viņas pārliecības un attieksme pret dzīvi. Elita par savu vadmotīvu ir pieņēmusi samuraju 10. bausli, un tas vēsta: “Viss, kas ar tevi notiek, ir tev vajadzīgs”.

Garīgie meklējumi Elitu ved tālu projām pasaulē, un, mājās pārnākot, viņas personība ir vēl spēcīgāka. Grāmatā teikts: “…man vienmēr ir bijusi sava vīzija. Man nekad nav bijis svarīgs rezultāts, bet gan virzība. Jo bez virzības nav attīstības.”

Līdztekus autores pašattīstības meklējumiem grāmata ir interesanta arī ar sava laika un noteiktas sabiedrības daļas atspoguļojumu, tikumu un paradumu, modes un sadzīves aprakstiem. Tajā aptverts gana plašs laika posms no pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākuma līdz gadu tūkstošu mijai. Tāpat ir interesanti sekot līdzi, kā, mainoties valsts iekārtai, mainās viss: kādas jaunas prioritātes izvirzās sabiedrībā, par ko cilvēki uztraucas un pēc kā tiecas, informē “Zvaigzne ABC”.

Grāmatas nosaukums “Astoņas mīlestības” provocē domāt, ka šis nu būs viens mīlas kaislību pilns stāsts. Taču paralēli tam romānu caurvij atklāsmes par cita veida ļoti nozīmīgām mīlestībām. Elita grāmatā aicina: “Nemainīsim citus, mainīsimies paši. Tikai pieņemot pārbaudījumus, ko uzliek dzīve, ir iespējams sasniegt harmoniju. Dzīves jēga ir pati dzīve, veidota no piepildītiem mirkļiem.”

Lasiet arī:  VIDEO | Agrita Bindre apsver domu pārvākties pie mammas

Lasiet arī: Pārbaude uz izturību – četras zodiaka zīmes, ko gaida pārbaudījumi retrogrādā Merkura laikā

Lasiet arī:  VIDEO | Man kā latvietim nospļauties, kas notiek apkārt pasaulē,– Rosļikovs par to, kam pieder Krima

Saistītās tēmas: Elita DrākeMagone Liedeskalna

youtube icon
Abonēt youtube