Vija Vētra. Foto: Ekrānšāviņš/Youtube @Vija Vētra māca būt vienmēr kustībā
Tradicionālais sarīkojums “Deju Vētra” arī šogad pulcējis dejotājus, lai svinētu Vijas Vētras 102. dzimšanas dienu un godinātu ievērojamo mākslinieci, horeogrāfi, dzīves un dejas skolotāju. Koncerta apmeklētājiem bija iespēja uzrakstīt vēlējumu kopīgā apsveikuma atklātnē Vijai Vētrai, bet sarīkojuma ieņēmumi tiks veltīti mākslinieces atbalstam un iespējai atgriezties Latvijā.
Koncerts, kas aizvadītājā nedēļā notika koncertzālē AVE SOL, bija kā sirsnīgs sveiciens gaviļniecei, bet dalībniekiem – 14 deju grupām un trim individuālajiem dejotājiem – gaidīta atkalredzēšanās un tikšanās uz deju skatuves. Nodibinājums “Vijas Vētras fonds” ik gadu februāra sākumā, kad ir Vijas Vētras dzimšanas diena, rīko labdarības koncertu ar mērķi popularizēt dejas mākslu un stāstīt par leģendāro latviešu personību – Latvijā dzimušo dejotāju, horeogrāfi, pedagoģi un mākslinieci. “Vijas Vētras fonda” iedibinātajai tradīcijai – dejot kopīgā koncertā – arī šogad atsaucies plašs dalībnieku pulks. Liela daļa no dalībniekiem ir Vijas Vētras meistarklašu audzēkņi, viņas horeogrāfiju izpildītāji un talanta cienītāji.
Daudziem skatītājiem atmiņā tikšanās ar Viju Vētru klātienē 2023.gada vasarā, kad uz Rīgas Latviešu biedrības skatuves varēja redzēt viņas priekšnesumu vērienīgajā simtgades jubilejas koncertā. Lai gan atgriezties dzimtenē nav izdevies, tomēr māksliniece ar sirdi bija Latvijā un domās kopā ar “Deju Vētras – 2025” dejotājiem un skatītājiem. Koncertā varēja baudīt daudzveidīgu programmu, tajā skaitā arī īpašo Vijas Vētras iestudēto horeogrāfiju “Ievainotais gājputns” ar Artūra Maskata mūziku, ko komponists viņai veltījis.
Kā katru gadu, bija pārstāvēti dažādi dejas stili: indiešu klasiskā deja, flamenko, neoklasika un laikmetīgais deju stils. Koncerta apmeklētājus priecēja individuālie priekšnesumi, ko sniedza Odissi indiešu klasiskās dejas izpildītāja Aija Devi, eiritmijas dejas izpildītāja Jūlija Jansone, indiešu, austrumu, balles un Bollywood stilu dejotāja Līga Saukante. Dejoja arī Indiešu kultūras centra “Bharata” deju studija, Jūrmalas Kultūras centra BG deju studija, deju klubs “Sol Flamenco” un flamenko deju studijas “Duende”, Liepājas Eksotisko deju un jogas studija “Arabeska”, Eksotisko deju centrs “Alegria” un studija “Soul Sisters”, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona”, deju studija “Fandango”, deju grupa HOPĀ, Deju skola “Colour Point”, senioru deju kopa “Sniegaroze” no Kultūras centra “Siguldas devons”, mūsdienu deju kolektīvs “ESTRELAS” no Valmieras novada Dikļu pagasta, kā arī Nataljas Garaņinas “Kathak deju skola”.
Nodibinājuma organizētais koncerts bija labdarības pasākums, kura mērķis ir popularizēt deju kā cilvēka pilnveidošanās ceļu, deju kolektīvu sadraudzību un tikšanos uz vienas skatuves par godu Vijai Vētrai. Tomēr būtisks mērķis ir finansējuma piesaistīšana Vijas Vētras atbalstam.
Vija Vētra ir dzimusi 1923.gada 6.februārī Rīgā. Horeogrāfiju studējusi Vīnē. Kopā ar daudziem latviešiem aizceļojusi uz Austrāliju, kur dzīvojusi sešpadsmit gadus un sākusi apgūt indiešu dejas tradīcijas. 1962.gadā Vija Vētra atgriezās Eiropā, kur uzstājās deju koncertos, kā arī pasniedza dejotprasmi. Kopš 1964. gada Vija Vētra dzīvo Ņujorkā mākslinieku namā Manhetenā. Māksliniece ir koncertējusi Austrālijā, Amerikā, Indijā. Imanta Ziedoņa uzaicinājumam sekojot, Vija Vētra no 1990.gada līdz 2023.gadam atgriezās Latvijā, lai apciemotu dzimteni un satiktu savus talanta cienītājus. Šobrīd māksliniece dzīvo radošo personību aprūpes namā Ņujorkā.
Lasiet arī:
Kurš meklēs, tas atradīs – astroloģiskā prognoze februārim
Kaislību uguns – ko katrai zodiaka zīmei nesīs Venera Aunā no 4.februāra līdz 27. martam
VIDEO | Arnita Oliņa par Dāvidu: Man likās, ka šīs būs pēdējās attiecības līdz mūža beigām
No salauztas gultas līdz lauztiem kauliem – Latvijas pāru negadījumi guļamistabā
Timmas lieta Krievijā nodota papildizmeklēšanai; aizdomās tur Sedokovu
«Joprojām ir ārstniecības iestādē,» – Horens Stalbe atklāj, kā klājas Kristapam Strūbergam