Foto: Pexels/Chokniti Khongchum

Kopš otrdienas, 8. aprīļa, uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana vēl trīs Šiga toksīnu producējošo E. coli  infekcijas gadījumos. Saslimušie ir divi pieaugušie un viens jaunietis vecuma grupā 15-18 gadi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Līdz ar to kopā reģistrēti 60 saslimušie.

Visi trīs inficētie ārstējas ambulatori, un pašreiz nevar apgalvot, ka šie gadījumi ir saistīti ar uzliesmojumu un ir nepieciešama papildu laboratoriskā pārbaude, norāda SPKC.

Līdz šim kopumā hospitalizēti bija 31 pacienti, no tiem 30 bērni un viens pieaugušais, informē Veselības ministrija.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmdien līdz plkst.12:00 stacionārā ārstējas 16 pacienti, kuri inficējušies ar E.coli izraisīto infekciju. No tiem seši ārstējas Intensīvās terapijas nodaļā, pārējie desmit citās stacionāra nodaļās.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti uzsver, ka veiktie pacientu paraugu sekvencēšanas rezultāti liecina par vairākiem infekcijas ierosinātājiem, kuriem ir dažādi avoti. Līdzšinējie dati liecina par vismaz diviem inficēšanās avotiem.

SPKC speciālisti informē, ka ir saziņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) ekspertiem par īstenotajiem epidemioloģiskajiem pasākumiem. Pirmdienas  vakarā Latvijā ieradušies divi ECDC eksperti – epidemiologs un bakteriologs -, kuriem liela pieredze Šigas toksīnu vai verotoksīnu veidojošā E. Coli izraisītu uzliesmojumu izmeklēšanā, lai sniegtu atbalstu mūsu speciālistiem.

Izvērtējot epidemioloģisko situāciju speciālistu vērtējumā šobrīd ir maz ticams, ka inficēšanās ar zarnu nūjiņu būtu notikusi ārpus izglītības iestādēm, jo netiek novēroti saslimšanas gadījumi tiem, kas nav apmeklējuši izglītības iestādes. Saslimstības analīze šobrīd nenorāda uz tālāku infekcijas izplatīšanos, kontaktpersonu vidū. Vienlaikus izglītības iestādes un vecāki ir aicināti rūpīgi  sekot speciālistu ieteikumiem: izglītības iestādēm ir jānoskaidro bērnu prombūtnes iemeslus grupā, kurā reģistrēts saslimšanas gadījums, kā arī darbinieku prombūtnes iemeslus, kas bija kontaktā ar saslimušo bērnu, un jāinformē SPKC attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologu. Tāpat nedrīkst pieņemt izglītības iestādē slimus bērnus (bērnam ir sāpes vēderā, caureja, slikta dūša, vemšana, paaugstināta ķermeņa temperatūra), nekavējoties jāizolē saslimušo bērnu no pārējiem un telefoniski jāinformē vecākus.

Lasiet arī:

FOTO | Straumes kaķis no Brīvības pieminekļa pārcēlies uz Vecrīgu

Komiķis Jānis Jarāns atklāj, kā ar maģijas palīdzību atbrīvojies no vēlmes iedzert

Līdz pat 18 658 eiro – ko atklāj publiskotās Saeimas deputātu algas par mēnesi

Mārča Judža bijusī sieva Rūta kļuvusi par sertificētu zīdīšanas atbalsta personu

Izjukusi Maijas Rozītes laulība ar politiķa Viļa Krištopana dēlu

Tramps lielās, ka ārvalstu līderi zemojas un bučo viņam pakaļu jauno tarifu dēļ

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

Saistītās tēmas: E.coliSPKCzarnu nūjiņa

youtube icon
Abonēt youtube