Foto: Rīta kafija

“Esam atkal vaļā,” – ar tik priecīgu ziņu sociālajā tīklā “Facebook” dalījies vienīgais latviešu klubs Daugavpilī “Artilērijas pagrabi”, kurš turklāt par apmeklētāju trūkumu nevar sūdzēties. Nesaskaņu dēļ ar Valsts nekustamajiem īpašumiem (VNĪ) latviešu iecienītā atpūtas vieta iepriekš bija spiesta apturēt savu darbību uz nenoteiktu laiku.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” ēkā Daugavpilī, Rīgas ielā 22, kur atrodas latviešu klubs “Artilērijas pagrabi”, pēc tehniskās apsekošanas rezultātiem slēdz trīs pagraba telpas, kuras atzītas par nedrošām ekspluatācijai. Pārējās ēkas telpas saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu ir drošas un to lietošanai nav noteikti ierobežojumi, tā iepriekš norādījusi VNĪ nomas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

VNĪ īpašumā Daugavpilī, Rīgas ielā 22 konstatēja bojājumus pagraba nesošajās konstrukcijās, tādēļ šīs telpas klubam “Artilērijas pagrabi” tika liegts ekspluatēt. Drošības nolūkos VNĪ līdz pagraba pārseguma atjaunošanas darbu pabeigšanai ierobežojusi arī centrālo kāpņu izmantošanu, lai novērstu iespējamos riskus.

Ēkas vispārējā tehniskā stāvokļa uzraudzība notiek regulāri, un iepriekšējā apsekošana, kas veikta 2019.gadā, apstiprināja ēkas stabilitāti un drošību, informēja VNĪ.

“VNĪ turpina strādāt pie ēkas uzturēšanas un drošības uzlabošanas, lai nodrošinātu tās ilgtspējīgu un drošu izmantošanu. Ņemot vērā pagrabstāva telpu stāvokli, VNĪ drīzumā veiks pagraba pārseguma bojāto konstrukciju atjaunošanu. VNĪ izsludinātajā iepirkumā starp trīs piedāvājumiem pieņemts lēmums par “projektē un būvē” līguma slēgšanu. Pagraba pārseguma atjaunošanas projekts tiks uzsākts gadu mijā un būvniecības darbus plānots paveikt tuvāko sešu mēnešu laikā,” tā 2024. gada ziemā izplatītajā paziņojumā norādīja VNĪ.

Vienlaikus VNĪ pieņēmis lēmumu pārtraukt nomas attiecības ar SIA “Artilērijas noliktavas” no 2024.gada 13.decembra. Lēmums nav saistīts ar telpu tehnisko stāvokli, bet ar nomnieka līgumsaistību neizpildi – ilgstošu nomas maksājumu parādu, kavējot 10 mēnešu nomas maksu. Lai arī tika piedāvāts parāda atmaksas grafiks, tas netika ievērots, tolaik norādīja VNĪ.

“Negribas mums to, bet mēs diemžēl atkal esam iepinušies kārtējās nepatikšanās ar “Artilērijas pagrabiem”. Tikko pie mums bija viesos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz apsekošanu, un ir atklājies, ka faktiski mēs dzīvojam blakus Zolitūdes “Maximai”. Tās ir tās telpas, ko mēs ļoti gribējām paņemt nomā, paplašināties, kādreiz tur atradās bārs “Vikings” – tās telpas mums atrodas gluži tepat, aiz sienas. Situācija ir tāda, ka gadu gaitā, “pateicoties” tādai valsts sabiedrībai kā “Valsts nekustamie īpašumi”, tās ir novestas līdz avārijas stāvoklim, jo tur jebkurā brīdī draud sabrukt pārnesumi, griesti, metāla konstrukcijas, virs kurām atrodas VNĪ klientu apkalpošanas centra kāpnes. Ja tās tikai sabruktu, tas būtu mazākais, bet zem šīm visām komunikācijām atrodas arī siltumtrase ar karsto ūdeni ar augstu spiedienu, maģistrāļie kabeļi, kanalizācija, ūdensvads,” vietnē “Facebook” pērn stāstīja kluba “Artilērijas pagrabi” īpašnieks Andrejs Faibuševičs.

“Ja tas viss gāžas, tad, kā mums pateica VUGD, mūsu drošību un tātad arī jūsu drošību garantēt nav iespējams. Attiecīgi ar šodienu “Artilērijas pagrabi” aptur savu darbību uz nenoteiktu laiku, kamēr situācija neatrisināsies,” iepriekš stāstīja Faibuševičs, norādot uz vietām, kas var iegāzties, pārplūstot visam ar vārošu ūdeni zem milzīga spiediena, jo, kā izrādās, siltumtrasei, kas nāk uz visu māju, nav arī drošības svārsta un to nevar noslēgt, kamēr kāds neielien akā.

“Par šo situāciju jau bija zināms, un mēs esam pieprasījuši VNĪ informāciju, kad šīs nelikumīgās darbības tika veiktas. Attiecīgi gaidīsim atbildi un tad zināsim, ko mums darīt tālāk,” toreiz  piebilda kluba īpašnieks, atkārtoti uzsverot, ka “Artilērijas pagrabi” būs ciet uz nenoteiktu laiku.

Drošība ir viena no VNĪ prioritātēm, tādēļ VNĪ regulāri veic savā pārvaldībā esošo īpašumu, tai skaitā īpašuma Daugavpilī, Rīgas ielā 22 tehnisko apsekošanu, kā arī nepieciešamos ieguldījumus. Kopš 2019.gada īpašuma Daugavpilī, Rīgas ielā 22 uzturēšanā un remonta darbos ieguldīti aptuveni 54,5 tūkstoši eiro (kāpņu, logu, durvju remonts, elektrotīklu remonts, ugunsgrēka un trauksmes signalizācijas sistēmas nomaiņa visā ēkā, Ūdensapgādes un siltumapgādes cauruļu posmu nomaiņa u.c. darbi), pērnā gada ziemā informēja VNĪ.

Lasiet arī: 

Rēzija Kalniņa: Man jāiepazīst arī sava ēnas puse, kas nemaz nav tik skaista

RD rakstniecei Gundegai Repšei liek izvākties no beztermiņa īres dzīvokļa

Nedēļas horoskops: 5. -11. septembris

Elīna Gluzunova: Es nekultivēju botulīntoksīna injekcijas, es tās dievinu!

Sapņi piepildās – Markus Riva rada tituldziesmu pašmāju seriālam

Sešas Austrumu zodiaka zīmes tuvākajā nākotnē piesaistīs veiksmi un bagātību

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

youtube icon
Abonēt youtube