Latvijas valsts simtgadei veidotajā iniciatīvā “Katram savu tautastērpu” tapis jau trešais kalendārs un plānotājs – “Dienrādis 2018”, kas šajā reizē iepazīstina ar arheoloģiskajām un etnogrāfiskajām rotām un sniedz ieskatu nākamā gada nozīmīgākajos notikumos.

 

Kalendārā un plānotājā iekļautas 12 arheoloģiskās un etnogrāfiskās rotu fotogrāfijas īpašā kaleidoskopa tehnikā, izceļot rotu unikalitāti, greznumu un īpašo vērtību. Tās radījis fotogrāfs Viesturs Masteiko. Attēlus papildina arheoloģisko rotu konsultantes Iritas Žeieres un etnogrāfisko rotu konsultantes Initas Heinolas rotu apraksti, sniedzot ieskatu gan rotas izcelsmē, gan tās patiesajos izmēros. Kalendārs 2018. gadā ir latviešu un angļu valodās.

2018. gada Dienrādis sniedz ieskatu Latvijas valsts simtgades notikumos, kā arī plānotājā, īpašā ielikumā, pieejama XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku programma. “Dienrāža 2018” radošā grupa: fotogrāfs Viesturs Masteiko, mākslinieciskā noformējuma konsultante Madara Kvēpa, projekta radošie ideju konsultanti Inga Oliņa un Edijs Majors, tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena (Latvijas Nacionālais kultūras centrs), rotu konsultantes Irita Žeiere un Inita Heinola (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs), tekstu redaktore Elita Priedīte, dizains un makets: Jānis Dripe, jun., Kaspars Dīriņš, Laura Slaviņa (Ozols IR).

Latvijas valsts simtgadi sagaidot, 2018. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs īsteno projektu “Katram savu tautas tērpu”. Iniciatīvas mērķis ir stāstīt par latviešu tautastērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Interneta vietnē www.katramsavutautasterpu.lv ikviens var atrast sev atbilstošu tērpu, izpētīt tā detaļas un iegūt informāciju par meistariem un uzņēmumiem, kas darina tautastērpus.

“Katram savu tautastērpu” ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību programmā. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Saistītās tēmas: kalendārsKatram savu tautas tērpu

youtube icon
Abonēt youtube