Pēdējo nedēļu laikā Saeimā tikuši virzīti vairāki likumu grozījumi, kas raisa bažas par netīru politisko virtuvi, šādu viedokli LTV “Rīta panorāmā” pauda viena no partijas “Vienotība” līderēm Solvita Āboltiņa.

Runājot par pretrunīgajiem grozījumiem Kredītiestāžu likumā, par kuriem paustas aizdomas, ka tie domāti, lai ietekmētu “Trasta komercbankas” (TKB) maksātnespējas procesu, Āboltiņa atzina, ka par izmaiņu juridisko būtību varbūt nemaz nav tik daudz iebildumu, taču bažas raisot tas, ka izmaiņas tiekot virzītas saistībā ar vienas konkrētas bankas maksātnespējas procesu.

Skaidrojot aizdomas, Āboltiņa piebilda, ka “Vecrīga ir ļoti maza” un gana daudz cilvēku redzējuši “Gūtenbergā” kopā Saeimas deputātu, likuma grozījumu iesniedzēju Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK) un TKB maksātnespējas procesā iesaistīto, pašlaik apcietināto administratoru Māri Sprūdu. Parādnieks arī mēģinājis ietekmēt Prezidenta kanceleju, lai tā pārskata lēmumu neizsludināt konkrēto likumu.

Politiķiem nav jāiejaucas maksātnespējas lietās, uzsvēra Āboltiņa, jo mazāk politiķi iejauksies, jo vairāk iedzīvotāji šiem procesiem uzticēsies.

Savukārt runājot par grozījumiem likumā, kas uzlabotu mazākuma akcionāru aizstāvību, deputāte uzsvēra, ka likuma izmaiņām ir daudz negatīvu ekspertu atzinumu, kuri tomēr tiek ignorēti. Šādos apstākļos viņa vien varot paust aizdomas, ka izmaiņas top saistībā ar konkrētu mazākuma akcionāru interesēm vienā konkrētā uzņēmumā vienā konkrētā ostas pilsētā.

Pagājušajā ceturtdienā Saeima atlika lemšanu par grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā, tomēr Āboltiņa stāstīja, ka bažas raisījušās, jo bijuši redzami zvani, pēc kuriem notikuši konkrēti balsojumi un teiktas runas no tribīnes.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube