Ministru kabinets šodien atbalstīja ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) sagatavoto rīkojuma projektu par Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes (KP) vadītājas amatā uz otru termiņu.

Ābrama KP vadītājas amatu ieņem kopš 2012.gada 26.jūnija, līdz ar to viņas pilnvaru termiņš beidzas 25.jūnijā.

Ņemot vērā tuvojošos KP priekšsēdētājas pilnvaru beigu termiņu, Ekonomikas ministrija (EM) šā gada 21.aprīlī saņēma Ābramas izteikto viedokli par pretendēšanu uz otru KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņu. EM piebilda, ka Konkurences likumā paredzēta iespēja KP priekšsēdētāju un padomes locekļus iecelt amatā atkārtoti vienu reizi pēc kārtas. KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

LETA jau rakstīja, ka Ašeradens pagājušās nedēļas Ministru kabineta sēdes dienaskārtībā iekļāva rīkojuma projektu par Ābramas iecelšanu KP vadītājas amatā uz otru termiņu, tomēr pēc ZZS lūguma šī jautājuma izskatīšana tika uz nedēļu atlikta.

Ņemot vērā ZZS salīdzinoši lielo ietekmi pašvaldībās, tā vēlējās uzklausīt Ābramu par domstarpībām ar pašvaldībām “par likumdošanas pusi”, tā Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA skaidroja lēmumu no valdības sēdes izslēgt gan jautājumu par Ābramas atkārtotu apstiprināšanu amatā, gan Konkurences likuma grozījumu projektu, kas paredz atļaut KP vērsties pret valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību konkurenci ierobežojošām darbībām.

Savukārt ekonomikas ministrs norādīja, ka ZZS vēlme tikties ar Ābramu pirms viņas apstiprināšanas amatā uz otru termiņu ir normāla parlamentāra prakse, kad kāda frakcijas vēlas saprast, kādēļ tiek virzīts konkrēts cilvēks.

Vakar pēc tikšanās ar Ābramu, ZZS nolēma tomēr atbalstīt līdzšinējās KP vadītājas atkārtotu apstiprināšanu amatā. Savukārt pēc vakar notikušās koalīcijas sanāksmes Ministru prezidents žurnālistiem pavēstīja, ka Ministru kabinets atbalstīs Ābramas atkārtotu apstiprināšanu amatā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube