Pirmdien ASV Mineapolisas tiesas priekšā stājies Latvijas pilsonis Pēteris Sahurovs, kuru ASV izdevusi Polija, un kurš apsūdzēts kiberuzbrukumā Mineapolisas laikraksta “Star Tribune” vietnei un miljoniem dolāru zaudējumu nodarīšanā interneta lietotājiem.

28 gadus vecais Sahurovs 2011.gadā tika apsūdzēts tiešsaistes krāpšanā un sazvērestībā ar nolūku pastrādāt tiešsaistes krāpšanu, kā arī par datoru bojāšanu. Sahurovu 2011.gadā Latvijas policija aizturēja Rēzeknē, taču viņš pamanījās pazust no likumsargu redzesloka un tika izsludināts starptautiskajā meklēšanā, līdz pagājušajā novembrī tika aizturēts Polijā. Vienu brīdi Sahurovs bija FIB piektais meklētākais kibernoziedznieks un par viņa notveršanu bija izsludināta 50 000 dolāru liela atlīdzība.

Kā norāda ASV prokuratūra, Sahurovs kopā ar citiem izveidoja viltus reklāmas aģentūru un uzdevās par ASV viesnīcu ķēdes pārstāvjiem, lai nopirktu reklāmu vietnē “startribune.com”.

Kad reklāma tika izvietota internetā, noziedznieki izmainīja reklāmas kodu, lai ar vīrusu inficētu lietotāju datorus. Ļaunatūra “iesaldēja” datorus un pēc tam izmeta virkni paziņojumu, aicinot iegādāties “pretvīrusa” programmu problēmu atrisināšanai. “Pretvīruss” atsāka datoru darbību, taču ļaunatūra palika datoros. Lietotāji, kuri neiegādājās “pretvīrusu”, vairs nevarēja piekļūt failiem savos datoros.

Pēc prokuratūras aplēsēm, ar šo shēmu Sahurovs ar līdzzinātājiem nopelnījuši vairāk nekā divus miljonus dolāru.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube