Šodien par jauno Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāvis Reinis Doniņš, par kuru nobalsojuši 10 deputāti no sešiem domē ievēlētajiem sarakstiem. Līdzšinējā domes priekšsēdētāja Indra Rassa no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un līdzšinējais domes priekšsēdētājas vietnieks Didzis Konuševskis (V) palikuši domes opozīcijā.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Egils Ķuzis, domes priekšsēdētāja amatam bija izvirzīti pavisam trīs kandidāti. LRA kā savu pārstāvi virzīja līdzšinējo domes priekšsēdētāju Rassu, bet no LZS uz pašvaldības vadītāja amatu kandidēja divi pārstāvji – Doniņš un Ilze Kļava.

Par Doniņu nobalsoja jaunievēlētie deputāti no Latvijas Zaļās partijas (LZP), Jaunās konservatīvās partijas (JKP), Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP), politiskās partijas “KPV LV” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Četru LZS deputātu balsojums bija atšķirīgs – par Doniņu balsoja viņš pats un Gatis Baumanis, savukārt par šī paša saraksta deputāti Kļavu – viņa pati un Viktors Drukovskis.

Par līdzšinējo domes priekšsēdētāju Rassu nobalsoja četri viņas pārstāvētās LRA deputāti un līdzšinējais domes priekšsēdētājas vietnieks Didzis Konuševskis no “Vienotības”.

Līdz ar to Doniņš saņēma 10 balsis, Rassa – piecas, bet Kļava – divas balsis.

Šodien plānots sasaukt domes ārkārtas sēdi, kurā viens no darba kārtības jautājumiem būs domes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. 10 vienošanos parakstījušie deputāti ar savu parakstu jau iepriekš apliecinājuši, ka Saldus novada domes priekšsēdētāja amatam atbalsta Doniņu, bet domes priekšsēdētāja vietnieka amatam – Māri Zustu (LZP).

Jau ziņots, ka vēlēšanās Saldus novadā LRA ieguvusi ieguvusi četras deputātu vietas, un tikpat deputātu mandātus saņēmusi arī LZS. Trīs deputāta mandātus saņēmusi LZP, bet divus – JKP. Pa vienai deputātu vietai ieguvušas partijas “Vienotība”, LSDSP, VL-TB/LNNK un “KPV.LV”.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube