Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonām Kristīnei un Maksimam Bogdanoviem, pie kuriem Drošības policija (DP) šodien darba vietā veica kratīšanu, piemērots kriminālprocesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

LETA jau ziņoja, ka DP šodien veica kratīšanu Bogdanovas darba vietā. Neminot vārdus, DP paziņojusi, ka kratīšanas tiek veiktas kriminālprocesā, kas sākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. Izmeklēšanas interesēs DP plašākus komentārus nesniedz.

Bogdanovu pāra advokāte Alla Juraša aģentūrai LETA šovakar apstiprināja, ka aizstāvamie nav aizturēti, taču viņiem ir noteikts statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess. “Ir veiktas vairākas kratīšanas, taču plašākus komentārus es nevarēšu sniegt, jo esmu parakstījusies par informācijas neizpaušanu,” uzsvēra advokāte un piebilda, ka viņai patlaban nav skaidrs, kas FPP amatpersonām tiek inkriminēts.

Par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kura bijusi brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, bet šim nodarījumam nav spiegošanas pazīmju, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Maksims Bogdanovs ir bijušā Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes, pašreizējā AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmuma “LasRosTrans” drošības direktora Leonīda Bogdanova dēls.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube