Nodokļu reformas un veselības finansēšanas avotu apspriešanā ir pārāk liela demokrātija un nepieciešams vairāk virzīties uz lēmuma pieņemšanu, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis norādīja, ka līdz šim laikam jau ir noticis pietiekams skaits apspriešanos, tāpēc labāk būtu “mazāk runāt un vairāk iet uz priekšu” ar lēmumu pieņemšanu. Nav lielas jēgas tam, ka pēc sanāksmēm katrs izteiktais teikums vēlāk tiek plaši komentēts, bet tālāka virzība nenotiek, uzsvēra Brigmanis.

Viņš arī pauda, ka šajos jautājumos ir pārāk daudz iesaistīto pušu, jo jāņem vērā, ka “visiem labs nebūsi” un kāds no pieņemtā lēmuma būs arī zaudētājs. Politiķis skaidroja, ka gala lēmums visiem varētu nebūt pa prātam un kādam var arī nepatikt.

ZZS lēmumu par nostāju šajās lietās vai tālāko virzību plānojot pieņemt otrdien vai trešdien, sacīja Brigmanis, reizē akcentējot, ka kopīga vienošanās ir jāpanāk visai koalīcijai. Viņš atturējās paust redzējumu par izskanējušajiem variantiem un norādīja, ka Latvijas Zemnieku savienības un daļēji arī Zaļo un zemnieku savienības viedokli par šo jautājumu virzību ir jāprasa par šo jautājumu atbildīgajai personai, zemkopības ministram Jānim Dūklavam (ZZS).

Kā ziņots, valdošās koalīcijas partijas šodien turpinās diskusijas par nodokļu reformu un veselības aprūpes finansējumu.

Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītā veselības darba grupa piedāvās koalīcijai lemt par vienu no diviem veselības nozares finansēšanas avotiem – obligāto sociālo apdrošināšanu sasaistīt ar minimālajām sociālajām iemaksām un novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta, to kompensējot, par vienu procentpunktu ceļot pievienotās vērtības nodokli, vai arī ieviest obligāto veselības apdrošināšanu ar fiksētu vai diferencētu ikmēneša maksājumu.

Valdošās koalīcijas partneri, tajā skaitā premjera pārstāvētā ZZS, vēl nav gatavi viennozīmīgi atbalstīt kādu no šiem variantiem, tāpēc diskusijas vēl turpināsies. Kučinskis iepriekš pauda, ka partneriem jāvienojas šonedēļ.

Valdošā koalīcija plāno pārrunāt arī dažādus jaunus priekšlikumus kompensējošajiem mehānismiem, ieviešot nodokļu reformu, – iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) lielāku progresivitāti, iespēju par pusgadu atlikt IIN likmes samazināšanu, kā arī citus ierosinājumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube