Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) šodien piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kurā diskutēs par NATO apņemšanos stiprināt alianses aizsardzības un atturēšanas spējas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Sanāksmes laikā aizsardzības ministri diskutēs arī par 2016. gada Varšavas samitā pieņemto lēmumu īstenošanu, NATO paplašinātās klātbūtnes nozīmi Baltijas valstīs un Polijā, transatlantisko attiecību stiprināšanu, sabiedroto aizsardzības finansējuma palielināšanu, alianses iesaisti terorisma apkarošanā, kā arī ES un NATO sadarbību.

Tāpat aizsardzības ministri pārrunās starptautisko operāciju aktualitātes, īpaši pievēršoties NATO vadītajai apmācības operācijai “Resolute Support” Afganistānā, kurā piedalās arī Latvijas karavīri.

Plānots, ka sanāksmes laikā aizsardzības ministri izvērtēs un apstiprinās NATO spēju mērķus.

Tāpat Bergmanis tiksies ar Kanādas vadītās paplašinātas klātbūtnes kaujas grupas valstu aizsardzības ministriem, lai pārrunātu daudznacionālā bataljona klātbūtni Latvijā, galvenos izaicinājumus un kaujas spēju stiprināšanas iespējas.

Plānota arī Apvienotās Karalistes aizsardzības ministra Maikla Falona organizētā Apvienoto reaģēšanas spēku sanāksme. Apvienotie reaģēšanas spēki tika dibināti 2015. gadā, kad septiņas valstis parakstīja līgumu, kas paredz izvietot spēkus starp Lielbritāniju, Dāniju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Nīderlandi un Norvēģiju. Tas ļauj ātri, integrēti un savstarpēji koordinēti reaģēt uz mūsdienu draudiem.

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube