Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja virzīšanai izskatīšanā Saeimā otrajā lasījumā grozījumus Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas atļauj lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem neiegādāties autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjeti, lai pārvietotos pa valsts galvenajiem autoceļiem sezonas laikā.

Izmaiņas likumā skar lauksaimnieku pašpārvadājumus sezonas laikā no kārtējā gada 10.jūlija līdz kārtējā gada 1.oktobrim. Lai veiktu pašpārvadājumus lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, nevajadzēs iegādāties eirovinjeti saviem transportlīdzekļiem, lai pārvietotos pa valsts galvenajiem autoceļiem.

Komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns aģentūrai LETA pastāstīja, ka procedūru dēļ Saeimai diez vai izdosies paspēt pieņemt minētos atvieglojumus lauksaimniekiem šogad, jo Saeima dodas vasaras pārtraukumā, bet likumprojekts tiek virzīts tikai otrajā lasījumā.

Vienlaikus viņš pieļāva, ka minētie grozījumi varētu nonākt Saeimas ārkārtas sēžu darbakārtībā. Tā kā būs nepieciešams vismaz mēnesis laika, lai likumprojekts tiktu izskatīts otrajā un trešajā lasījumā, ātrākais laiks, kad grozījumi varētu stāties spēkā, ir šā gada septembris.

Jau ziņots, ka lauksaimniekiem bija iebildumi saistībā ar grozījumiem Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas stājās spēkā šogad.

Biedrība “Zemnieku saeima” iepriekš norādīja, ka veiktie grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā ir ļoti nevajadzīgs papildu finansiālais slogs lauksaimniecības sektorā, jo graudu pieņemšanas punkti Latvijā ir izvietoti tā, ka nav iespējams apbraukt valsts galvenos autoceļus, par kuriem ir jāmaksā autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjeti.

Tāpat vēstīts, ka no šā gada autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjeti ir jāmaksā arī par kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir no 3000 līdz 3500 kilogramiem. Tāpat palielinātas nodevas likmes kravas transportlīdzekļiem, kuru motora izmešu līmenis atbilst EURO 0, EURO I vai EURO II standartam.

Vienlaikus svītrots atbrīvojums no nodevas maksāšanas par transportlīdzekļiem, kuri atbilstoši normatīvajiem aktiem ir atbrīvoti no prasības uzstādīt darba un atpūtas laika reģistrācijas kontrolierīces, kā arī par transportlīdzekļiem, ar kuriem fiziskā vai juridiskā persona, kas ir iekļauta Lauku atbalsta dienesta maksājumu saņēmēju datubāzē vai reģistrēta valsts aģentūrā “Lauksaimniecības datu centrs” kā dzīvnieku īpašnieks vai turētājs, veic pašpārvadājumus.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube