Šodien “Altum” konferenču zālē Latvijas Ārpolitikas Institūts (LĀI) rīko diskusiju “NATO – no Varšavas līdz Briselei. Alianses nākotne un NATO pastiprinātā klātbūtne Baltijā un Polijā”, kurā ar atklāšanas uzrunu uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aģentūru LETA informēja LĀI.

Diskusija pirmajā panelī plkst. 9 eksperti no NATO, ASV domnīcas “Atlantic Council”, Starptautisko stratēģisko pētījumu institūta (IISS) un Somijas Ārpolitikas institūta izvērtēs NATO attīstības perspektīvas, tostarp ASV un Eiropas sabiedroto attiecības, potenciālās jaunās NATO darbības sfēras. Diskusiju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētais profesors un LĀI asociētais pētnieks Edijs Bošs.

Savukārt otrajā diskusijas panelī, ko vadīs LĀI pētnieks un RSU docents Māris Andžāns, Kanādas Karaliskās militārās akadēmijas, Polijas Nacionālās aizsardzības ministrijas, Igaunijas Starptautiskā drošības un aizsardzības pētījuma centra, Krievijas PIR Centra eksperti un Latvijas Valsts prezidenta padomnieks Jānis Kažociņš izvērtēs NATO pastiprinātās klātbūtnes Baltijas valstīs un Polijā perspektīvas un izaicinājumus.

Diskusiju rīko LĀI sadarbībā ar NATO, Konrāda Adenauera fondu un Polijas un Kanādas vēstniecībām.

LĀI norāda, ka līdz ar plašāku sabiedroto spēku klātbūtni reģionā aktualizējas arī virkne jautājumu, tostarp vai šo spēku apmērs ir pietiekams Krievijas atturēšanai un cik ilgstoša sabiedroto klātbūtne būs? Savukārt ASV prezidenta Donalda Trampa runa šī gada NATO Briseles samitā raisīja jautājumus par transatlantiskās saites noturību.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube